WTA w Seulu: Linette awansowała do półfinału!

Magda Linette okazała się lepsza od Kirsten Flipkens w ćwierćfinale turnieju WTA International w Seulu! Polka triumfowała w dwóch setach (6:2, 6:3) i o finał zagra z Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową.

Rozstawiona z numerem czwartym Linette pokonała półfinalistkę Wimbledonu z 2013 roku 6:2, 6:3 i awansowała do półfinału (z pulą nagród 226 750 dolarów).

Po jednostronnym pierwszym secie, niewielkie problemy Polka miała w drugim przy stanie 4:1. W szóstym gemie, mając własny serwis, przegrywała 0:40. Zdołała odrobić straty, ale końcówka należała do rywalki. Następnego gema też zdobyła doświadczona Belgijka, lecz później kilkoma bardzo dobrymi zagraniami popisała się Linette.

W rankingu światowym polska zawodniczka zajmuje 48. miejsce, a Flipkens jest 106.

W sobotnim półfinale Linette zagra z 39. na liście WTA, rozstawioną z "dwójką" w Seulu Rosjanką Jekateriną Aleksandrową, która wygrała z Amerykanką Kristie Ahn 6:7 (0-7), 6:4, 6:4.

W drugiej parze 1/2 finału rywalizować będą Czeszka Karolina Muchova (3) i Chinka Wang Yafan (8).

W poprzednim tygodniu Linette osiągnęła ćwierćfinał turnieju w chińskim Nanchang. Z kolei miesiąc temu Polka odniosła życiowy sukces triumfując w zawodach WTA w nowojorskim Bronksie. W finale pokonała Włoszkę Camilę Giorgi 5:7, 7:5, 6:4. To jej pierwszy tytuł w karierze.

Później startowała w wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku. Odniosła zwycięstwo nad Australijką Astrą Sharmą 6:3, 6:4 i przegrała z óczesną liderką rankingu, broniąca tytułu Japonką Naomi Osaką 2:6, 4:6.