Hiszpańskie media: Siatkarze nie stanęli na wysokości zadania

Siatkówka

Hiszpańskie media zgodnie twierdzą w komentarzach po sobotnim meczu mistrzostw Europy siatkarzy, że Polska zasłużenie wygrała w spotkaniu 1/8 finału. Wskazują na słabą postawę podopiecznych trenera Fernando Munoza w meczu wygranym przez Polaków 3:0.

Komentatorzy Radia Marca zaznaczają, że już przed wieczornym pojedynkiem w holenderskim Apeldoorn Hiszpanie skazani byli na bardzo trudny pojedynek. Madrycka rozgłośnia przypomina, że ekipa Munoza rywalizowała z aktualnymi mistrzami świata.
 
Hiszpańskie radio zauważyło, że rodzimi siatkarze nie stanęli na wysokości zadania, gdyż nie podjęli walki z Polakami. Wskazuje, że na "własne życzenie" byli w sobotę gorszym zespołem, popełniając wiele błędów, już podczas zagrywek.
 
Także TVE wskazuje, że po odpadnięciu z siatkarskich mistrzostw Europy pozostaje niedosyt, gdyż podopieczni Fernando Munoza w spotkaniu przeciwko Polsce nie podjęli nawet "równej walki" z sobotnim rywalem.
 
Publiczna telewizja Hiszpanii komentuje, że kibice zza Pirenejów mogą czuć się rozczarowani stylem gry iberyjskiej ekipy przeciwko biało-czerwonym. Zaznacza, że hiszpański zespół w niczym nie przypominał drużyny, która w czwartek pokonała faworyzowanych Niemców 3:1. Zarówno TVE, jak i radio Cadena Ser przyznają, że podczas sobotniej rywalizacji z Polakami Hiszpanie ani przez chwilę nie zagrozili aktualnemu mistrzowi świata.
 
Komentatorzy wskazują jednak, że już samo wyjście z grupy podczas tegorocznych ME jest dużym sukcesem hiszpańskich siatkarzy. Zgodnie przyznają, że w sobotę nie byli jednak godnym rywalem dla polskiej ekipy i nie zasłużyli na awans do ćwierćfinału.
 
Hiszpańskie media w drużynie Polski wyróżniają Michała Kubiaka, a także Wilfredo Leona. Odnotowują też obecność licznie przybyłych do hali w Apeldoorn polskich kibiców, którzy "byli dużym wsparciem" dla zawodników Vitala Heynena.
 
Komentatorzy przypominają, że w przypadku sobotniego "cudu" i awansu, do którego nie doszło, Hiszpanie ponownie zmierzyliby się z ekipą Niemiec, z którą podczas turnieju wygrali już 3:1.
 
W załączonym materiale wideo skrót meczu Polska – Hiszpania 3:0.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie