ME siatkarzy 2019: Niemcy - Holandia. Relacja i wynik na żywo

O godzinie 16:00 w pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy w Apeldoorn zmierzą się Holendrzy z Niemcami. Zwycięzca tego spotkania w poniedziałkowym ćwierćfinale będzie rywalem Polaków lub Hiszpanów. Relacja na żywo z meczu Niemcy - Holandia na Polsatsport.pl.

Gospodarze znaleźli się w grupie D, w której wygrali trzy mecze (z Czarnogórą 3:0, Ukrainą 3:0 oraz Estonią 3:1). To wystarczyło do zajęcia drugiej lokaty za reprezentacją Polski. Holendrzy ulegli właśnie naszej drużynie (0:3) oraz Czechom (2:3).

Z kolei Niemcy ponieśli trzy porażki i zajęli trzecią lokatę w grupie B. Nasi zachodni sąsiedzi musieli uznać wyższość Serbów (0:3), Belgów (2:3) oraz Hiszpanów (1:3). Natomiast Lukas Kampa i spółka bez straty seta pokonali bez straty seta Austrię i Słowację.