ME siatkarzy: Polska - Hiszpania. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polscy siatkarze w fenomenalnym stylu przebrnęli przez fazę grupową mistrzostw Europy. Zajęli pierwsze miejsce, więc w 1/8 finału zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii. Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Hiszpania na Polsatsport.pl.

Biało-Czerwoni w imponującym stylu pokonali w pierwszym etapie turnieju kolejno Estonię (3:1), Holandię (3:0), Czechy (3:0), Czarnogórę (3:0) i Ukrainę (3:0). Drabinka turniejowa skojarzyła więc zwycięzców grupy D z czwartą drużyną grupy B, Hiszpanią.

 

Mimo, że Polacy są zdecydowanymi faworytami tego starcia, trener Vital Heynen nie lekceważy rywala.

 

- Hiszpanie mają w swojej drużynie dobrego atakującego, którego śledzę od kilku lat. Zawsze był uważany za wielki talent. Myślę, że naszym zadaniem będzie go zatrzymać. To dobra drużyna, ale mówiąc szczerze, my jesteśmy czymś więcej niż dobrą drużyną. Musimy skupić się na sobie i na własnych przygotowaniach do meczu. Jestem przekonany, że jak dobrze się przygotujemy, to wszystko będzie zależne od nas - powiedział Heynen.

 

Poprzednio do pojedynku tych dwóch ekip doszło podczas mistrzostw Europy w 2009 roku. Do spotkania doszło na samym początku drugiej fazy grupowej. Nasi siatkarze wygrali 3:2, a pięć dni później sięgnęli po tytuł.

 

- Nie wiemy za dużo o tym zespole, ale jeśli znaleźli się na tym etapie, to znaczy, że prezentują europejski poziom. Na pewno będziemy musieli podejść do tego meczu z maksymalną koncentracją i szacunkiem do rywala, ale świadomi własnej wartości. Trzeba wyjść i wygrać ten mecz - ocenił kapitan Biało-Czerwonych Michał Kubiak.

 

Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Hiszpania od godziny 20:00 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze