Serie A: Pewne zwycięstwo Interu w derbach Mediolanu. Bezradny Piątek

W czwartej kolejce Serie A Inter Mediolan pokonał AC Milan 2:0. Podopieczni Antonio Conte dominowali przez całe spotkanie i słusznie odnieśli zwycięstwo. Pełne 90 minut rozegrał Krzysztof Piątek, jednak nie był w stanie znaleźć drogi do bramki rywala. To trzecie zwycięstwo derbowe Interu z rzędu.

Inter zaliczył świetny początek sezonu. Po trzech ligowych kolejkach jest liderem Serie A z kompletem zwycięstw. Ich imponującą formę może nieco przyćmić ostatnie starcie w Lidze Mistrzów. Na własnym stadionie piłkarze Conte zaledwie zremisowali ze Slavią Praga 1:1. Chociaż derby rządzą się swoimi prawami, to w starciu z Milanem oni byli faworytami do końcowego zwycięstwa. W ostatnim derbowym starciu Inter zwyciężył po zaciętym meczu 3:2.

Mecz od początku był wyrównany, choć to Inter był drużyną dłużej utrzymująca się przy piłce. Piłkarze Conte z minuty na minutę przejmowali inicjatywę w spotkaniu, o czym świadczą liczne dośrodkowania w pole karne Milanu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje akcja Danilo D’Ambrosio. Piłka po jego strzale odbiła się od prawego słupka bramki. W końcówce pierwszej połowy bramkę zdobył Lautaro Martinez, ale po konsultacji VAR sędzia gola nie uznał.

Po przerwie do głosu ponownie doszedł Inter. W 49. minucie Marcelo Brozović wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza. Trafienie gości wywołało spore kontrowersje. Sędzia początkowo dopatrzył się spalonego wśród jednego z zawodników Conte, ale ostatecznie uznał bramkę. 26-letni pomocnik strzelił swojego drugiego gola w sezonie.

Milan w sobotni wieczór był całkowicie bezradny. Zawodnicy Marco Giampaolo nie potrafili znaleźć dostępu do bramki Samira Handanovicia. Ich nieliczne próby pod polem karnym rywala zostały zdominowane przez Inter. W 78 minucie prowadzenie gości podwyższył Romelu Lukaku. Belg wykorzystał dośrodkowanie Nicolo Barelli i głową pokonał bramkarza. To pierwszy gol byłego zawodnika Manchesteru United od przerwy reprezentacyjnej. Łącznie strzelił już dla drużyny trzy gole w czterech kolejkach Serie A.

W derbowym spotkaniu słabo zaprezentował się Piątek. Polak, podobnie jak cała drużyna, zaliczył bezbarwny występ. "Il Pistolero" nie stworzył żadnej groźnej sytuacji podbramkowej, co tylko pomogło Interowi w odniesieniu derbowego zwycięstwa. W doliczonym czasie gry Lukaku mógł jeszcze podwyższyć rozmiary zwycięstwa, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka i ostatecznie nie wpadła do bramki.

Dzięki wygranej Inter umocnił się na pozycji lidera. Komplet zwycięstw w czterech meczach wciąż daje im przewagę dwóch punktów nad drugim Juventusem.

AC Milan - Inter Mediolan 0:2 (0:0)