CF: Lewandowski może wyrównać osiągnięcie Gerda Muellera?

Piłka nożna

Robert Lewandowski doskonale rozpoczął nowy sezon Bundesligi. Dziewięć goli w pięciu meczach to z pewnością doskonały wynik, dlatego dziennikarze coraz częściej zastanawiają się nad rekordami, które Polak może pobić. W programie Cafe Futbol eksperci zastanawiali się, czy „Lewy” może pobić osiągnięcie Gerda Muellera, który strzelił 40 goli w jednym ligowym sezonie.

W sobotę Bayern Monachium pewnie pokonał FC Koeln 4:0. Dwa gole dla mistrzów Niemiec strzelił Lewandowski, który znajduje się w wyśmienitej formie. Dziewięć goli w pięciu meczach robi wrażenie. Czy „Lewy” będący w takiej formie jest w stanie pobić rekord Gerda Muellera i zdobyć więcej niż 40 bramek w sezonie?

- Wspólnie z Romanem zastanawialiśmy się, czy ktoś będzie w stanie dogonić Muellera w jednym sezonie? Ja spekulowałem, że jak Lewy strzeli w pierwszych spotkaniach 7-8 goli to będą realne szanse. Ma już dziewięć. Zostało mu 29 kolejek do końca, chociaż wiadomo, że może się zaciąć na dwie-trzy kolejki – powiedział Mateusz Borek.

- Jeśli utrzyma dyspozycję strzelecką, czyli 1,8 bramki na mecz, to powinien zrobić to „na luzie”. To by oznaczało, że przy tym współczynniku strzeliłby 61 goli. Mueller zdobył 40 bramek w sezonie 1971/1972, czasami się zbliżał do tych liczb, ale tylko raz legenda Bayernu wykręciła taki rekord – dodał Roman Kołtoń.

Co ciekawe, Lewandowski mógł strzelić co najmniej jednego gola więcej w ostatnim meczu, ale postanowił oddać swój rzut karny Coutinho. „On potrzebował tej bramki, by zwiększyć swoją pewność siebie” miał powiedzieć niemieckim dziennikarzom tuż po zakończeniu spotkania.

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze