Premier League: Manchester United poległ z West Hamem! Czyste konto Fabiańskiego

Ciężko powiedzieć "wymarzony" o początku sezonu 2019/2020 w wykonaniu Manchesteru United. Czerwone Diabły co prawda rozbiły Chelsea aż 4:0 na otwarcie sezonu, jednak każdy kolejny występ pozostawia wiele do życzenia. W szóstej kolejce podopieczni Ole Gunnara Solskjaera przegrali 0:2 z West Hamem. W barwach Młotów imponujący występ zaliczył Łukasz Fabiański.

Polski bramkarz miał trochę pracy, jednak Manchesterowi United bez Paula Pogby i Anthony'ego Martiala zabrakło w Londynie kłów. Kilka razy dryblingu spróbowali Marcus Rashford oraz Daniel James, a na pustą bramkę nie trafił Juan Mata. Największym wyzwaniem dla Polaka była "setka" Harry'ego Maguire'a z najbliższej odległości, którą instynktownie obronił "Fabian".

Gospodarze byli bardziej konkretni, co udokumentowali dwiema pięknymi bramkami w końcówkach każdej z połów. West Ham wyszedł na prowadzenie w 44. minucie, gdy Davida De Geę płaskim strzałem pokonał Andrij Yarmolenko.

Bohaterem drugiej części gry został Aaron Cresswell, który zakończył to spotkanie cudownym golem z rzutu wolnego. Reprezentant Anglii przymierzył z 20 metrów i nie dał szans hiszpańskiemu bramkarzowi w 84. minucie.

Manchester United zajmuje dopiero ósme miejsce w Premier League, a statystyki pod wodzą Solskjaera pogarszają się niemal co miesiąc. Młoty zgromadziły tyle punktów, co trzecie Leicester City.

West Ham United - Manchester United 2:0 (1:0)
Bramki: Yarmolenko 44, Cresswell 84