WTA w Seulu: Finał z udziałem Linette opóźnia się z powodu deszczu

Tenis
WTA w Seulu: Finał z udziałem Linette opóźnia się z powodu deszczu
fot. PAP/EPA

Finał turnieju WTA na kortach twardych w Seulu (z pulą nagród 226 750 dolarów) z udziałem Magdy Linette wciąż się opóźnia. Rozegranie meczu rozstawionej z numerem czwartym polskiej tenisistki z Czeszką Karoliną Muchovą uniemożliwia od czterech godzin deszcz.

Pierwotnie decydujące spotkanie miało rozpocząć się o godz. 7 czasu polskiego, ale systematycznie pora wyjścia na kort zawodniczek jest przesuwana z powodu opadów. Po kilku godzinach jako nową porę wyznaczono 12.30, ale niewykluczone, że po dalszym bezowocnym oczekiwaniu podjęta zostanie decyzja o przełożeniu pojedynku na poniedziałek.

 

Zajmująca 48. miejsce w światowym rankingu Linette walczy o drugi w karierze tytuł w turnieju WTA. W drugiej połowie sierpnia triumfowała w nowojorskim Bronksie. W ćwierćfinale tamtej imprezy po raz pierwszy w karierze zmierzyła się ze sklasyfikowaną o trzy pozycje wyżej Muchovą. Czeszka wciąż czeka na pierwszy sukces w zawodach cyklu. W finale zagrała dotychczas raz - w tym sezonie dotarła do tego etapu w Pradze. 27-letnia poznanianka jest nieco bardziej doświadczona - w pojedynku o taką stawkę wystąpi po raz trzeci. Pierwszy raz miało to miejsce cztery lata temu w Tokio.

 

W kwalifikacjach turnieju w Korei Południowej odpadła Urszula Radwańska.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze