El. MŚ 2022: Cuper pierwszym zwolnionym trenerem w strefie azjatyckiej

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Cuper pierwszym zwolnionym trenerem w strefie azjatyckiej
fot. PAP

Bardzo krótko Hector Cuper prowadził piłkarską reprezentację Uzbekistanu w eliminacjach mistrzostw świata 2022. W poniedziałek federacja tego kraju (UFA) ogłosiła zwolnienie argentyńskiego trenera. Powodem niedawna porażka z Palestyną 0:2 na inaugurację rozgrywek.

To pierwszy szkoleniowiec, który stracił pracę w strefie azjatyckiej w el. mś w 2022 roku. Gospodarzem turnieju będzie Katar.

 

Cuper objął zespół narodowy Uzbekistanu w sierpniu 2018, zaraz po zwolnieniu przez futbolowe władze Egiptu. Wprowadził drużynę "Faraonów" - po 28 latach przerwy - do mistrzostw globu. W mundialu w Rosji, Egipcjanie przegrali jednak wszystkie trzy mecze.

 

W przeszłości Cuper dwukrotnie awansował z Valencią do finału Ligi Mistrzów (2000-01), z RCD Mallorca do finału Pucharu Zdobywców Pucharów (1999), a z Interem Mediolan wywalczył wicemistrzostwo Włoch w 2003. Prowadził też m.in. kadrę Gruzji.

 

Uzbekistan nigdy nie zakwalifikował się do MŚ, ale nadzieje na seniorski sukces zostały rozbudzone po zatrudnieniu Argentyńczyka oraz zwycięstwie ekipy młodzieżowej w mistrzostwach Azji do lat 23.

 

Kolejne spotkania eliminacyjne Uzbekistan rozegra w październiku - z Jemenem i Singapurem.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie