ME siatkarzy 2019: Polska - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Trwa fenomenalna passa polskich siatkarzy na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania tracąc zaledwie jednego seta w fazie grupowej. Po zwycięstwie nad Hiszpanią podopieczni Vitala Heynena w ćwierćfinale zmierzą się z Niemcami. Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Niemcy na Polsatsport.pl.

Polscy siatkarze przebrnęli przez fazę grupową jak burza. Wygrali ze znacznie słabszymi rywalamim, jakimi są Estonia, Holandia, Czechy, Czarnogóra i Ukraina. Tylko podopieczni Gheorghe Cretu zdołali urwać Biało-Czerwonym seta.

W 1/8 finału mistrzostw Europy Polacy pokonali Hiszpanów 3:0. To zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Vitala Heynena awansować do ćwierćfinału, a tam czekała już reprezentacja Niemiec. Będzie to pierwszy poważny przeciwnik na tym turnieju. Siatkarze Andrei Gianiego to aktualny wicemistrz Starego Kontynentu. Nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy w 2017 roku ulegli w finale Rosjanom po zaciętym tie-breaku.

Niemieccy siatkarze są dobrze znani Polakom. Kilku z nich reprezentuje barwy klubów grających w PlusLidze. To m.in. Lukas Kampa, Christian Fromm (Jastrzębski Węgiel) i Ruben Schott (Trefl Gdańsk).

- Niemcy nie są w najwyższej formie, ale w tej drużynie grają naprawdę fenomenalnej klasy zawodnicy i na pewno musimy być ostrożni. Nie możemy Niemców zlekceważyć. Musimy wyjść maksymalnie skoncentrowani, a będzie dobrze - ocenił kapitan reprezentacji Polski.

Czy reprezentacja Polski odniesie kolejne pewne zwycięstwo i zamelduje się w najlepszej czwórce turnieju?

Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Niemcy od godziny 20:00 na Polsatsport.pl.