ME siatkarzy 2019: Rosja - Słowenia. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
ME siatkarzy 2019: Rosja - Słowenia. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Siatkarskie mistrzostwa Europy wchodzą w decydującą fazę. W drugim poniedziałkowym ćwierćfinale Rosja zmierzy się ze Słowenią. Czy gospodarze zatrzymają przed własną publicznością groźną reprezentację Sbornej? Transmisja od godziny 20:20 w Polsacie Sport Extra.

Reprezentacja Rosji pewnie przechodzi kolejne fazy turnieju. Po wygraniu grupy pewnie pokonała Grecję w 1/8 finału 3:0. W starciu ze Słoweńcami będzie zdecydowanym faworytem, o czym świadczą poprzednie mecze. Pięć dni przed ćwierćfinałowym starciem Sborna pokonała gospodarzy 3:0.

Słoweńcy zajęli drugie miejsce w grupie tuż za Rosją. W pierwszej fazie rozgrywek przegrali ze wspomnianą Sborną oraz Macedonią Północną. W walce o ćwierćfinał pokonali Bułgarię 3:1, ale to w poniedziałek na hali w Ljubljanie czeka ich bardzo trudne spotkanie. Ich rywale to jedni z faworytów do końcowego triumfu.

Jednym z głównych motorów napędowych drużyny rosyjskiej będzie Dimitri Volkov. W 1/8 finału został wybrany jednym z najlepszych zawodników tej fazy. W meczu z Grecją zdobył łącznie 18 punktów, w tym trzykrotnie z bloku i raz poprzez as serwisowy.

Nie tylko w bieżących mistrzostwach Europy Rosja pokonała Słowenię. W 2017 roku na tym samym etapie rozgrywek Sborna odprawiła przeciwników i pozbawiła marzeń o półfinale. Czy tym razem będzie podobnie?

Transmisja Rosja – Słowenia od godziny 20:20 w Polsacie Sport Extra.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze