PŚ w rugby: Walijczycy lepsi od Gruzinów (WIDEO)

Walia wygrała w mieście Toyota z reprezentacją Gruzji 43:14 (29:0) w swoim pierwszym meczu rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata w rugby. W poniedziałek rozegrany został tylko jedno spotkanie.

Walia to kandydat do medalu. Zajmuje obecnie czwarte miejsce w światowym rankingu, ale w drugiej połowie spotkania jej reprezentanci byli w tarapatach. W kolejnym starciu Brytyjczycy zmierzą się w grupie D z Australią i będzie to mecz, który zdecyduje o zwycięstwie w tej puli.

Gruzja powalczy zapewne o trzecie, premiowane awansem do kolejnego Pucharu Świata, miejsce w grupie. Będzie o nie rywalizować z Fidżi i Urugwajem. Obserwatorzy podkreślają, że Gruzini świetnie zaprezentowali się zwłaszcza w drugiej połowie meczu z Walią, zdobywając dwa przyłożenia. Trzeba jednak pamiętać, że w sobotnim meczu z Australią Fidżi do 60 minuty prowadziło 21:14.

Do walki o Puchar Świata najlepsi rugbiści przystąpili po raz dziewiąty. W imprezie, mającej rangę mistrzostw globu, udział bierze 20 drużyn. W sumie rozegranych zostanie 48 meczów.

Faza grupowa (po pięć zespołów w czterech grupach) zakończy się 13 października; ćwierćfinałowe pojedynki odbędą się 19 i 20 października, półfinały 26 i 27, spotkanie o trzecie miejsce 1 listopada, a finał dzień później w Jokohamie.