Reprezentant Iranu w Indykpolu AZS-ie Olsztyn?

Siatkówka
Reprezentant Iranu w Indykpolu AZS-ie Olsztyn?
fot. PAP

Jak donoszą irańskie media Indykpol AZS Olsztyn może wzmocnić Seyed Mohammad Mousavi. Reprezentant kraju doszedł do porozumienia z klubem PlusLigi i wkrótce ma zastąpić Taylora Averilla.

O transferze  reprezentanta Iranu mówiło się już od dłuższego czasu. Mousavi miał zasilić szeregi AZS-u już w sierpniu, ale wciąż wiązał go kontrakt z Shahrdari Urmia. Jak podała jednak irańska agencja Fars, zawodnik wkrótce opuści rodzimą ligę i podpiszę kontrakt z ekipą z Olsztyna. Negocjacje miały ułatwić problemu finansowe irańskiego klubu. W sprawę zaangażowała się FIVB.

Wspomniany Irańczyk jest jednym z najlepszych środkowych na scenie międzynarodowej. Choć jest bardzo utytułowanym graczem, nigdy nie zagrał w zagranicznym klubie. Od 2008 roku reprezentuje swój kraj, występując na mistrzostwach świata i Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jednym z ważniejszych jego osiągnięć jest brązowy medal klubowych mistrzostw świata w 2010 roku.

Mousavi ma zastąpić w Olsztynie Averilla, który doznał kontuzji i jego umowa może zostać rozwiązana. Jeśli transfer dojdzie do skutku, będzie to trzeci reprezentant Iranu w Plus Ludzie obok Milada Ebadipoura z PGE Skry Bełchatów oraz Purya’i Fayaziego z MKS-u Będzin.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze