Żart z kolegi potraktowany jako rasizm! Bernardo Silva zostanie zawieszony?

Piłka nożna
Żart z kolegi potraktowany jako rasizm! Bernardo Silva zostanie zawieszony?
fot. PAP

Manchester City miał w miniony weekend mnóstwo powodów do radości po okazałym zwycięstwie 8:0 z Watfordem, a najszczęśliwszym człowiekiem w niebieskiej części miasta był autor hat-tricka Bernardo Silva. Portugalczyk wyraził swoją radość, żartując z kolegi z zespołu Benjamina Mendy'ego, ale cała sytuacja może skończyć się zawieszeniem na tle rasistowskim...

Silva i Mendy znają się od wielu lat, grali razem jeszcze w AS Monaco. Obaj stanowią teraz o ogromnej sile rażenia The Citizens, która w sobotę zdemolowała kolejnego rywala - Watford przegrał na Etihad Stadium aż 0:8. Bohaterem spotkania został właśnie portugalski rozgrywający.
 
Dbająca za wszelką cenę o swój wizerunek Premier League wzięła jednak na celownik tweeta Portugalczyka, który zaczepił Mendy'ego na Twitterze. 
 
24-latek zestawił zdjęcie czarnoskórego obrońcy z lat młodzieńczych z postacią z hiszpańskich słodyczy Conguitos. Mendy jest piłkarzem, który niezwykle ochoczo udziela się w social mediach, więc błyskawicznie odpisał na zaczepkę, ale ze strony innych internautów na piłkarzy spadła krytyka.
 
 
Organizacja Kick it out błyskawicznie podjęła odpowiednie kroki. Silva usunął swoją wiadomość dopisując: "W dzisiejszych czasach nie możesz nawet pożartować z przyjacielem".
 
"Jesteśmy niesamowicie zawiedzeni, widząc taką wiadomość ze strony gwiazdy Premier League. Rasistowskie stereotypy nigdy nie powinny spotkać się z aprobatą. Jesteśmy zszokowani, że autorytet dla milionów piłkarzy nie rozumie dyskryminującego charakteru tego wpisu. FA została powiadomiona o sytuacji, a odpowiednie działania zostaną podjęte" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.
 
Portugalczykowi grozi nawet sześć meczów zawieszenia.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze