Kontuzja Cafu jest poważna. Piłkarza Legii czeka długa przerwa w grze

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Portugalski pomocnik Legii Warszawa Cafu zerwał więzadło krzyżowe przednie i na boisko wróci najwcześniej za pół roku. Urazu nabawił się podczas niedzielnego meczu z Cracovią, wygranego przez gości ze stolicy 2:1. We wtorek fatalne dla trenera Aleksandara Vukovica wieści potwierdziła Izabela Kruk, rzecznik prasowy Legii.

W 20. minucie niedzielnego spotkania na stadionie w Krakowie Cafu popędził za atakującym prawym skrzydłem Mateuszem Wdowiakiem. Starał się zablokować dośrodkowanie, ale podczas wykonywania wślizgu jego lewa noga wykręciła się w kolanie w nienaturalny sposób. Po interwencji sztabu medycznego wrócił jeszcze na boisko, jednak po chwili okazało się, że nie będzie w stanie kontynuować gry. Konieczna była zmiana.

Początkowo przypuszczano, iż kontuzja, której nabawił się Cafu, to skręcenie stawu. W takim przypadku Portugalczyk mógłby ponownie grać w piłkę za kilka tygodni. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań okazało się jednak, że spełnił się najgorszy scenariusz.

W obliczu kontuzji Cafu wielki ból głowy ma trener Vukovic. Portugalczyk pełnił jedną z kluczowych ról w "układance" serbskiego szkoleniowca. Od początku obecnego sezonu wystąpił w dziewięciu meczach, a do gry wrócił po przerwie, która spowodowana była urazem. Trener Legii nie mógł korzystać z jego usług podczas lipcowych meczów eliminacji Ligi Europy.