Liga Narodów: Polska pozostaje w najwyższej dywizji

Piłka nożna
Liga Narodów: Polska pozostaje w najwyższej dywizji
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski pozostanie w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów. Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o powiększeniu elity z 12 do 16 drużyn. Skorzystają na tym nie tylko Biało-Czerwoni, ale także Niemcy, Chorwacja i Islandia.

To nie jest wielka niespodzianka, bo o takiej szansie wspomniał już jakiś czas temu prezes PZPN Zbigniew Boniek. - Prawdopodobnie wciąż będziemy w najwyższej dywizji, bo szykują się pewne poprawki - mówił.

 

Poza czterema wymienionymi wyżej drużynami w najwyższej dywizji zagrają zwycięzcy grup pierwszej edycji: Portugalia, Holandia, Anglia, Szwajcaria, zespoły z drugich miejsc: Włochy, Hiszpania, Francja i Belgia, a także cztery ekipy, które awansowały z niższej ligi: Bośnia-Hercegowina, Ukraina, Szwecja i Dania.

 

Kolejna edycja Ligi Narodów ma ruszyć we wrześniu 2020 roku i jest dla reprezentacji o tyle ważna, że daje możliwość gry z najlepszymi drużynami w Europie. Losowanie grup odbędzie się w marcu w Amsterdamie. Komitet Wykonawczy UEFA obraduje w Lublanie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze