ME siatkarzy 2019: Francuzi rozbili Włochów! Kapitalny mecz Boyera

Francuzi wygrali z Włochami 3:0 w rozegranym Nantes ćwierćfinale mistrzostw Europy siatkarzy. Najwięcej emocji przyniósł drugi set, zakończony grą na przewagi. W trzecim kluczowa dla zwycięstwa Francuzów była seria kapitalnych zagrywek Stephena Boyera. Trójkolorowi w półfinale zagrają w piątek w Paryżu z reprezentacją Serbii.

Premierowa odsłona jedynie na początku miała wyrównany przebieg. Francuzi szybko zaczęli budować przewagę, która w środkowej części seta osiągnęła już pokaźne rozmiary (14:9, 16:10). Trójkolorowi zatrzymali w tej partii rywali blokiem (4–0). Lepiej prezentowali się też w polu zagrywki oraz w ataku, gdzie brylował Stephen Boyer. W końcówce pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętowali blokując Ivana Zaytseva (25:16).

Druga partia, po wyrównanym początku, również długo toczyła się przy przy przewadze gospodarzy. Gdy skutecznym atakiem popisał się  Julien Lyneel było 16:11 i wydawało się, że Francuzi pewnie wygrają i tę partię. Siatkarze Italii zerwali się jednak do walki, dobry fragment zaliczył Gabriele Nelli (Zaytsev został ustawiony na przyjęciu), zaczął też w ich ekipie funkcjonować środek. Od stanu 20:16 dla rywali zaczęli odrabiać straty i po autowym ataku Boyera mieli piłkę setową przy stanie 22:24! Trójkolorowi zdołali jednak doprowadzić do gry na przewagi, którą rozstrzygnęły dwa autowe ataki Zaytseva (27:25).

Już na początku trzeciego seta serią imponujących zagrywek popisał się Boyer (12:4). Włosi byli zupełnie rozbici. Po ataku Earvina N'Gapetha różnica wynosiła już dziesięć oczek (15:5). Takiej przewagi gospodarze nie mogli już roztrwonić. Pewnie zmierzali po zwycięstwo, z akcji na akcję grając coraz bardziej swobodnie i popisując się efektownymi akcjami. Boyer wywalczył piłkę meczową skutecznym atakiem, a po chwili zakończył to spotkanie punktową zagrywką.

Francja – Włochy 3:0 (25:16, 27:25, 25:14)