Samolot rządowy zabierze polskich siatkarzy do Lublany!

Siatkówka

W poniedziałek reprezentacja Polski pokonała Niemców w ćwierćfinale mistrzostw Europy, a już kilka godzin później utknęła na lotnisku w Amsterdamie w drodze do Lublany, gdzie ma odbyć się półfinał imprezy. Z pomocną ręką wyjdzie rząd RP, który zapowiedział wysłanie samolotu po naszych siatkarzy.

Ofiarami bankructwa słoweńskich linii lotniczych Adria Airways padli polscy siatkarze, którzy oczekują na lot do Lublany w porcie Amsterdam-Schiphol. Biało-Czerwoni próbowali znaleźć alternatywę i dostać się do Słowenii innym lotem, jednak poszukiwania nie zakończyły się sukcesem.
 
Z pomocną ręką wyszedł premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział wysłanie po naszych siatkarzy rządowego samolotu.
 
- Nasza siatkarska kadra utknęła na lotnisku w Amsterdamie. Wysyłamy po nią nasz rządowy samolot, żeby spokojnie mogła dotrzeć na półfinał do Lublany. Trzymamy za nich kciuki - napisał na Twitterze premier.
 
 
Teraz nasza kadra uda się do hotelu, aby oczekiwać na przylot prywatnej maszyny. Ta ma wyruszyć z Warszawy około godz. 14:00, a na miejscu pojawić się około dwie godziny później.
 
Według informacji Jerzego Mielewskiego i Marcina Lepy w Prawdzie Siatki, reprezentanci Polski mają jeszcze dziś bezpiecznie dotrzeć do Lublany, aby rozpocząć przygotowania do półfinału.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze