Totolotek Puchar Polski: Od 0:2 do awansu. Udana pogoń Lechii Gdańsk

Niewiele brakowało, a do sporej sensacji doszłoby w Wejherowie w pierwszej rundzie Totolotek Pucharu Polski. Tamtejszy Gryf po pięciu minutach niespodziewanie prowadził z Lechią Gdańsk już 2:0. Ostatecznie goście w drugiej części gry wzięli się do roboty i rzutem na taśmę wygrali 3:2.

Spotkanie z ekipą z trzeciego poziomu rozgrywkowego miało być dla Lechii spacerkiem. Trener Piotr Stokowiec wystawił w pierwszym składzie takich piłkarzy, jak Lukas Haraslin, Rafał Wolski czy Flavio Paixao. Gospodarze szybko zaskoczyli jednak obrońców tytułu. Już w 3. minucie Maksymilian Hebel otworzył wynik meczu. Jakby tego było mało, dwie minuty później Bartosz Gęsior dorzucił drugie trafienie i było już 2:0 dla Gryfa.

Po przerwie sprawy w swoje ręce wzięli zawodnicy Lechii. Najpierw dwa gole strzelił Maciej Gajos. Kiedy wydawało się, że w Wejherowie dojdzie do dogrywki, w samej końcówce bramkę na 3:2 zdobył Flavio Paixao i to Lechia ostatecznie wywalczyła awans do kolejnej rundy.

Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk 2:3 (2:0)
Bramki: Hebel 3, Gęsior 5 - Gajos 53, 58, Paixao 89