Kobylińska: To był ważny mecz dla naszej mentalności

Piłka ręczna
Kobylińska: To był ważny mecz dla naszej mentalności
fot. PAP

- To był ważny mecz, szczególnie dla naszej mentalności. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale przed nami trudniejsze wyzwania – powiedziała po wygranej 28:16 z Wyspami Owczymi w pierwszym eliminacyjnym spotkaniu mistrzostw Europy 2020 piłkarek ręcznych Monika Kobylińska.

- Koncentrowałyśmy się na swojej grze i na własnych atutach, bo niewiele wiedziałyśmy o rywalkach. Zadanie wykonałyśmy i odniosłyśmy przekonywujące zwycięstwo. Dziewczyny z Wysp Owczych pozytywnie nas zaskoczyły i widać było, że potrafią grać w piłkę. Kilka miało niezłe umiejętności, ale nasz zespół jest mocniejszy, co też pokazałyśmy na boisku – dodała 24-letnia rozgrywająca francuskiego klubu Brest BH, która zdobyła siedem bramek i była najskuteczniejszą zawodniczką polskiej drużyny.

 

W Kwidzynie zagrała Kinga Grzyb, która w grudniu ubiegłego roku po fazie grupowej mistrzostw Europy zrezygnowała z występów w drużynie narodowej. 37-letnia skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin zdobyła trzy gole.

 

- Cieszymy się z jej powrotu. Powitałyśmy Kingę z otwartymi ramionami i mamy nadzieję, że nadal będzie w kadrze imponować skutecznością – stwierdziła Kobylińska.

 

W kolejnym eliminacyjnym spotkaniu w grupy 7 biało-czerwone zmierzą się w sobotę w Kijowie z Ukrainą, która także w środę przegrała na wyjeździe z Rumunią 24:27.

 

- Tej drużyny jeszcze nie analizowałyśmy, ale po wyniku możemy wnioskować, że Ukrainki rozegrały dobry mecz. To na pewno wymagający rywal. Z tej ekipy znam kołową Olgę Perederij, która zbiera w lidze francuskiej w Metz bardzo dobre recenzje. Na razie cieszy się ze zwycięstwa nad Wyspami Owczymi, a w czwartek zaczynamy akcję Ukraina – podsumowała.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE ELIMINACJI ME PIŁKAREK RĘCZNYCH

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie