ME siatkarzy 2019: Leon wyróżniony za popisy w ćwierćfinale

Siatkówka

Świetny występ Wilfredo Leona w ćwierćfinałowym meczu z Niemcami (3:0) podczas siatkarskich mistrzostw Europy 2019 został doceniony przez CEV. Przyjmujący reprezentacji Polski znalazł się w gronie czterech wyróżnionych zawodników po tej fazie turnieju.

Najlepszym zawodnikiem ćwierćfinałów wybrano Stephena Boyera z reprezentacji Francji, który zdobył aż 25 punktów w spotkaniu z Włochami (3:0). Oprócz 23-latka, wyróżniono między innymi właśnie Leona. 

 

"Po raz kolejny był gwiazdą podczas show reprezentacji Polski. Przyjmujący zdobył 17 punktów przy 21 atakach przeciwko dobrze broniącej drużynie Niemiec. Rzadko kiedy zdarzają się tak spektakularne występy przeciwko trudnym rywalom w tak wymagającym turnieju, jak mistrzostwa Europy" - napisano w uzasadnieniu.

 

Grono wyróżnionych uzupełnili Dejan Vincić ze Słowenii oraz Uros Kovacević z Serbii. Słowenia sensacyjnie wyeliminowała z turnieju Rosję, pokonując ich 3:1. Z kolei Serbowie po sporych męczarniach ostatecznie ograli skazywaną na porażkę Ukrainę, wygrywając w decydującym secie 15:9.

 

W półfinałach Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słowenią, a Francuzi zagrają przeciwko Serbii. Pierwszego finalistę turnieju poznamy już w czwartek, a będzie nim lepszy z pary Polska - Słowenia.

 

Półfinały ME siatkarzy 2019:
 
2019-09-26: Słowenia – Polska (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat, Super Polsat, Polsat Sport)
2019-09-27: Francja – Serbia (piątek, godzina 20.45; transmisja – Polsat Sport).
 
BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze