Słoweńcy dość niespodziewanie wyeliminowali Rosjan przed własną publicznością po wyrównanym i pełnym emocji spotkaniu. To właśnie oni będą rywalami Biało-Czerwonych, którzy przed dotychczasowe fazy ME przeszli jak burza. Podopieczni Vitala Heynena stracili tylko jednego seta i są faworytem do złotego medalu.
 
Mogą jednak mówić o pechu, bowiem ich rytm przygotowań do półfinału został zaburzony z przyczyn niezależnych. Strajk słoweńskich linii lotnicznych utrudnił naszej reprezentacji transport do Lublany, gdzie rozegrają swoje kolejne spotkanie w drodze do finału.
 
W drugim spotkaniu 1/2 finału ME Serbia zagra z Francją. Dość nieoczekiwanie na drodze do czwórki cięższą przeprawę ma za sobą zespół z Bałkanów, który pokonał rewelację turnieju, Ukrainę dopiero po pięciu setach.
 
Starcie Francji z Włochami miało być największym szlagierem ćwierćfinałów, tymczasem Trójkolorowi okazali się zespołem o klasę lepszym, rozbijając Italię do zera.
 
Półfinały zostaną rozegrane 26 września (Lublana) i 27 września (Paryż). Mecze o medale odbędą się w Paryżu. Spotkanie o trzecie miejsce zaplanowano na sobotę 28 września, a wielki finał na niedzielę 29 września.
 
Półfinały ME siatkarzy 2019:
 
2019-09-26: Słowenia – Polska (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat, Super Polsat, Polsat Sport)
 
2019-09-27: Francja – Serbia (piątek, godzina 20.45; transmisja – Polsat Sport)