MŚ w klasie RS:X: Awans Myszki na trzecią pozycję. Spadek Klepackiej

Inne
MŚ w klasie RS:X: Awans Myszki na trzecią pozycję. Spadek Klepackiej
fot. PAP

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) awansował z siódmego na trzecie miejsce rozgrywanych na włoskim jeziorze Garda mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X. Spadek zanotowała trzecia po pierwszym dniu Zofia Klepacka – żeglarka Legii Warszawa jest ósma.

Myszka pływał w środę bardzo równo. Triumfator tej imprezy z 2016 roku wywalczył piątą, szóstą i czwartą pozycję, co dało mu awans na trzecią lokatę. Prowadzenie utrzymał brązowy medalista igrzysk z Rio de Janeiro w 2016 roku Francuz Pierre Le Coq, a drugi w stawce 130 deskarzy nadal jest wicemistrz świata i złoty medalista mistrzostw Europy Holender Kiran Badloe.

 

Drugiego dnia regat znacząco swoje notowania poprawił Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który przesunął się z 28. na 16. miejsce. Na 19. pozycji plasuje się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą), Przemysław Szybkowski jest 90., Kami Manowiecki (obaj SKŻ Ergo Hestia) 96., a Mikołaj Michalski (GKŻ Gdańsk) 98.

 

W środę miejsce na najniższym stopniu podium straciła Klepacka, która w pierwszym wyścigu była co prawda czwarta, ale w kolejnych zameldowała się na mecie na 13. i 11. pozycji. Brązowa medalistka igrzysk w Londynie (2012) jest ósma, a Maja Dziarnowska - 15. Reprezentantka SKŻ Ergo Hestia zajęła co prawda w inauguracyjnym środowym starcie odległe 30. miejsce, ale trzeci wyścig zakończył się jej zwycięstwem.

 

Wyraźny spadek zanotowały jej klubowe koleżanki, 30. jest Małgorzata Białecka i 43. - Karolina Lipińska, które po wtorkowych zmaganiach zajmowały odpowiednio 21. i 27. lokatę.

 

44. jest Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk), która we wtorek zamykała stawkę 106 zawodniczek, 73. Weronika Marciniak, a 86. Lidia Sulikowska (obie SKŻ Ergo Hestia). Lideruje broniąca tytułu i szósta po pierwszym dniu Holenderka Lilian de Geus, a kolejne miejsca zajmują brązowa medalistka mistrzostw świata i triumfatorka regat przedolimpijskich Chinka Yunxiu Lu oraz prowadząca we wtorek Włoszka Marta Maggetti.

 

Mistrzostwa są dla polskich deskarzy drugą wewnętrzną kwalifikacją do igrzysk. Olimpijską przepustkę dla kraju w klasie RS:X uzyskali w ubiegłym roku w mistrzostwach świata w duńskim Aarhus. Bezpośrednio dokonali tego Klepacka i Tarnowski, którzy solidarnie zajęli piąte miejsce.

 

O indywidualne prawo startu w 2020 roku w Tokio Biało-Czerwoni mają rywalizować podczas trzech imprez – pierwszą były rozegrane w kwietniu na Majorce mistrzostwa Europy, a kolejne to mistrzostwa świata w Torbole oraz w Auckland - w Nowej Zelandii deskarze ścigać się będą pod koniec lutego.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie