Pozycja Juantoreny zagrożona? Kolejny naturalizowany siatkarz zagra dla Włoch

Siatkówka

Reprezentacja Włoch odpadła już z mistrzostw Europy, raz jeszcze zawodząc na wielkim turnieju. Nadzieją dla Italii może wydawać się dołączenie do zespołu nowego przyjmującego, Dicka Kooya. Były reprezentant Holandii zostanie powołany na Puchar Świata, to jednak musi oznaczać rezygnację z Osmany'ego Juantoreny - w zespole może występować tylko jeden naturalizowany zawodnik.

Kooy reprezentował Holandię w latach 2009-2015, jednak w 2016 roku przyjął włoskie obywatelstwo. Mający na swoim koncie występy w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle zawodnik szczególnie upodobał sobie występy w Serie A1, gdzie bronił barw Casa Modena, Lube Banca Macerata, a już niedługo będzie stanowił o sile Gas Sales Piacenza.
 
Po kolejnej nieudanej wielkiej imprezie (porażka 0:3 z Francją w ćwierćfinale ME) Włosi szukają wzmocnień, a przyjmujący ma dołączyć do kadry Gianlorenzo Blenginiego na zbliżający się Puchar Świata w Japonii (1-16 października).
 
- Wszystko ułożyło się świetnie. Gra dla zespołu narodowego to coś zupełnie innego. W Civitanovie znalazłem świetną grupę, na której czele stał obecny selekcjoner Blengini. Spytał mnie czy chcę dołączyć. Nie wahałem się nawet pomimo obecności Osmany'ego Juantoreny. Wiedziałem, że o miejsce nie będzie łatwo - powiedział 31-latek.
 
Według regulacji FIVB, w zespole narodowym może występować tylko jeden naturalizowany zawodnik w tym samym czasie. To oznacza konflikt, bowiem od kilku lat jedną z największych gwiazd Italii jest Juantorena.
 
Skrót ćwierćfinałowego meczu Włochy - Francja (0:3) w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie