Rekord Lewandowskiego pobity! Belg zrobił to w wielkim stylu (WIDEO)

Piłka nożna
Rekord Lewandowskiego pobity! Belg zrobił to w wielkim stylu (WIDEO)
fot. PAP/EPA

Mimo, że Daniel van Buyten zakończył karierę w 2014 roku, nie oznacza to, że rosły Belg nie może ustanawiać nowych rekordów. Chodzi rzecz jasna już nie o boiskowe wyczyn, ale o "piwną" zabawę na Oktoberfest podczas corocznego święta piwa w Monachium. Przed rokiem Robert Lewandowski z kuflem piwa w ręku wygrał rywalizację, ale jego osiągnięcie w wielkim stylu pobił były belgijski obrońca Bawarczyków.

Zabawa polega na jak najdłuższym utrzymaniu w górze wypełnionego, litrowego kufla z piwem jedną ręką, która musi pozostać wyprostowana. Lewandowski przed rokiem rywalizując z Niklasem Suele pokonał swojego klubowego kolegę. Wówczas polski napastnik ustanowił rekord, który wynosił 2 minuty i 30 sekund.

 

W tym roku piłkarze Bayernu nie mieli jak dotąd okazji, żeby wziąć udział w imprezie. Jednak byłe gwiazdy monachijskiego klubu - Daniela van Buytena i Luki Toniego pojawili się na Oktoberfest. Tym razem to Belg z Włochem zmierzyli się w konkursie piwnym. Van Buyten jak się okazało miał godnego rywala, bo Toni wytrzymał przez 2 minuty i 40 sekund. Jednak 41-letni były stoper był poza zasięgiem. 85-krotny reprezentant swojego kraju trzymał kufel z piwem przez 3 minuty i 56 sekund! W ten sposób zdecydowanie poprawił osiągnięcie Lewandowskiego.

 

Van Buyten w Bayernie grał w latach 2006-2014. Gracz mierzący 197 centymetrów wzrostu rozegrał w barwach bawarskiej drużyny 239 meczów, w których strzelił 28 goli oraz zanotował 11 asysty.

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze