To będzie wyjątkowe rozpoczęcie sezonu koszykarskiego! Mistrz Energa Basket Ligi, z byłymi zawodnikami klubów NBA, Anwil Włocławek zagra z bardzo ambitnym zwycięzcą Suzuki Pucharu Polski, BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Obie drużyny mocno pracowały nad formą przed rozpoczęciem rozgrywek, a już w środę staną przed szansą na zdobycie pierwszego w tym sezonie trofeum.

 

Kibice Anwilu muszą przyzwyczaić się do nowych gwiazd - w tym sezonie to nie Ivan Almeida, ale byli gracze najlepszej ligi świata: Tony Wroten i Ricky Ledo powinni być wiodącymi postaciami w zespole. Ponadto w składzie nadal zobaczymy Szymona Szewczyka i Chase’a Simona, a pod koszami będą walczyć Milan Milovanović oraz reprezentant Polski Krzysztof Sulima. Ciekawym zawodnikiem powinien okazać się również rozgrywający Chris Dowe, a do mistrzów dołączył też mający za sobą dobry sezon Jakub Karolak.

 

Ekipa z Ostrowa Wlkp. również przeszła sporą metamorfozę. W BM Slam Stali zostaną Daniel Szymkiewicz i Przemysław Żołnierewicz, a do tego do drużyny wraca Grzegorz Surmacz. Nowymi postaciami są jednak Jakub Garbacz oraz Jarosław Mokros, a główną rolę może odgrywać duet Jay Threatt - Yancy Gates. Amerykanie występowali w poprzednim sezonie w jednym zespole na Litwie, a dobra chemia między nimi powinna mieć pozytywny wpływ na wyniki zespołu. Ważnym strzelcem z pewnością będzie Omar Calhoun, którego wspierać będzie znany z gry w MKS Paulius Dambrauskas.

 

Która drużyna lepiej wykorzysta swój potencjał? Kto wyjedzie z Kalisza z pierwszym trofeum w nowym sezonie? Transmisja już w środę od 19:30 w Polsacie Sport Extra.

 

W poprzednim sezonie po trofeum sięgnął Polski Cukier Toruń, który pokonał w Gnieźnie Anwil Włocławek 72:68. Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) tamtego meczu został wybrany reprezentant Polski Karol Gruszecki.

 

Transmisja meczu o Suzuki Superpuchar Polski od godziny 19:30 w Polsacie Sport Extra.