Totolotek Puchar Polski: Legia pewnie pokonała Puszczę i zameldowała się w 1/16 finału

Legia Warszawa pokonała w Niepołomicach miejscową Puszczę 2:0 w meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski. Bramki dla drużyny ze stolicy zdobywali Mateusz Wieteska oraz Jose Kante.

Jasne było, że Legia do Niepołomic przyjechała po pewne zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. Puszcze nie dość, że zajmowała miejsce w środku tabeli Fortuna 1 Ligi to jeszcze nie potrafiła w tym sezonie wygrać na własnym obiekcie. Co więcej w pięciu spotkaniach w Niepołomicach ugrała jedynie jeden punkt. Legioniści musieli jednak pamiętać, że Puszcza potrafiła w poprzednich latach wygrywać u siebie z Lechią Gdańsk czy Korona Kielce.

Szkoleniowiec Aleksandar Vukovic dokonał wielu zmian w podstawowej jedenastce, w końcu do pierwszego składu wrócił Arvydas Novikovas. Pierwszą dogodną sytuację miał jednak Dominik Nagy. Węgier fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości. Przewaga Legii rosła z minuty na minutę. Pojedyncze ataki gospodarzy nie sprawiały zagrożenia dziewiętnastokrotnemu zdobywcy Pucharu Polski.

Akcji ekipy z Warszawy było coraz więcej i wydawało się, że bramka będzie kwestią czasu. Na premierowe trafienie musieliśmy czekać do końcówki pierwszej połowy. Wtedy to wynik spotkania otworzył Mateusz Wieteska i na przerwę piłkarze z Ekstraklasy mogli schodzić w dobrych humorach.

W drugich 45 minutach Legia dążyła do zdobycia drugiej bramki. Puszcza, jak to na nią przystało, nie odpuszczała, ale przewaga przyjezdnych była zauważalna. Jedną z lepszych sytuacji miał Jose Kante, który w końcówce trafił w słupek. Dobitka jednego zawodników Legii również nie znalazła drogi do bramki Mateusza Górskiego. Trzeba przyznać, że młody bramkarz Puszczy prezentował się z bardzo dobrej strony.

Nie uniknął jednak straty drugiego gola. Otwierające podanie Luquinhas na bramkę zamienił Kante. Klub z Warszawy wygrał 2:0 i pewnie zameldował się w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Brawa za walkę na pewno należą się gospodarzom, a także ich kibicom, którzy zapełnili cały stadion.

Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Wieteska 41, Kante 90

Puszcza: Mateusz Górski - Mateusz Bartków, Michał Czarny, Konrad Stępień, Bartosz Widejko (46. Michał Mikołajczyk) - Jakub Bąk (75. Konrad Nowak), Marcin Stefanik (82. Longinus Uwakwe), Marcel Kotwica, Jakub Serafin, Hubert Tomalski - Jose Embalo

Legia: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Luís Rocha - Arvydas Novikovas (70. Luquinhas), Domagoj Antolić, André Martins (87. Inaki Astiz), Mateusz Praszelik (79. Michał Karbownik), Dominik Nagy - Jose Kante

Żółte kartki: Nagy, Lewczuk.