Turniej Państw Wyszehradzkich w futsalu: Porażka Polski z Czechami

Piłka nożna
Turniej Państw Wyszehradzkich w futsalu: Porażka Polski z Czechami
fot. PAP

Reprezentacja Polski w futsalu przegrała z Czechami 3:4 (0:2) w swoim trzecim, ostatnim meczu rozgrywanego w Krośnie Turnieju Państw Wyszehradzkich. Wcześniej zespół trenera Błażeja Korczyńskiego przegrał ze Słowacją 1:2 (0:0) i pokonał Węgry 4:1 (2:0). Turniej wygrali Czesi, Polacy zajęli ostatnie miejsce.

Doroczny turniej, odbywający się kolejno w każdym z uczestniczących w nim krajów, stanowił dla gospodarzy ostatni element przygotowań do turnieju eliminacyjnego MŚ 2020, który w dniach 24-27 października rozegrany zostanie w Zielonej Górze. Rywalami Biało-Czerwonych będą tam dwukrotni mistrzowie świata Hiszpanie oraz dwa zespoły wyłonione w preeliminacjach: Finlandia i Gruzja.

 

Do eliminacji w Europie zgłosiło się 48 zespołów.

 

Finały MŚ, z udziałem 24 ekip, zostaną rozegrane od 12 września do 4 października 2020 na Litwie, która jako gospodarz ma zapewnione miejsce w tych zawodach. Europejska rywalizacja o sześć miejsc w MŚ (nie licząc gospodarzy) składa się z czterech etapów - preeliminacji, rundy głównej, elitarnej i play off. Do preeliminacji przystąpiły 32 drużyny, które zostały podzielone na osiem czterozespołowych grup. Debiutanci to Niemcy, Kosowo, Szkocja i Irlandia Północna.

 

Polacy zaczną eliminacje od rundy głównej. Wystąpi w niej 16 najwyżej sklasyfikowanych ekip oraz po dwie najlepsze z każdej z grup preeliminacji. Dwa zespoły z każdej grupy awansują do fazy elitarnej, w której odbędą się cztery turnieje. Ich zwycięzcy zapewnią sobie prawo gry w finałach MŚ bezpośrednio, a drużyny z drugich miejsc zagrają w play off o kolejne dwa "bilety" na Litwę.

 

MŚ w futsalu zostaną rozegrane w Europie po raz trzeci. Ostatnio turniej gościła w 1996 roku Hiszpania. Biało-Czerwoni w MŚ wystąpili raz - w 1992 roku w Hongkongu.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze