UFC w Sao Paulo: Pierwsze spotkanie Błachowicza z "Jacare"

Sporty walki
UFC w Sao Paulo: Pierwsze spotkanie Błachowicza z "Jacare"
fot. Instagram

Już 16 listopada Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB) po raz kolejny wejdzie do oktagonu największej organizacji MMA na świecie. Rywalem Polaka będzie debiutujący w kategorii półciężkiej Ronaldo Souza (26-7, 1 NC, 8 KO, 14 SUB). Obaj zawodnicy pierwszy raz spojrzeli sobie w oczy podczas spotkania promującego wydarzenie.

Dla Błachowicza pojedynek w Sao Paulo będzie drugim w karierze main eventem gali. Pierwszy miał miejsce w lutym 2019 roku, kiedy to przegrał z Thiago Santosem. W lipcu wrócił na zwycięską ścieżkę pokonując Luke'a Rockholda. Polak na pewno liczy, że ewentualna wygrana z Souzą bardzo przybliży go do walki o pas kategorii półciężkiej. Obecnie dzierży go oczywiście Jon Jones.

Dla "Jacare" będzie to debiut w dywizji do 93 kg. Do tej pory występował w kategorii średniej, gdzie wygrywał m.in. z Derekiem Brunsonem czy też Chrisem Weidmanem.

Błachowicz udał się do Sao Paulo na spotkanie promujące wydarzenie. Przy tej okazji pierwszy raz stanął oko w oko z Souzą. Obaj wymienili spojrzenia. Wszystko przebiegło w spokojnej atmosferze.Polak w piątek wróci do Warszawy, gdzie będzie przygotowywał się do walki.

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie