Azjatycka przygoda Tomsi potrwa dłużej

Po sezonie spędzonym w lidze koreańskiej Berenika Tomsia zdecydowała się zostać w Azji. Polka siatkarka zmieni jednak kraj i przeniesie się do Japonii, gdzie dołączy do drużyny NEC Red Rockets.

Zeszłoroczne rozgrywki były dla Tomsi bardzo udane. Jej ekipa, Hungkuk Life Pink Spiders, wygrała wyścig po mistrzostwo Korei Południowej. Siatkarka zdecydowała się jednak na zmianę barw klubowych. W sezonie 2019/2020 będzie rywalizować w lidze japońskiej.

Nowa drużyna Polki w zeszłym sezonie zajęła pierwsze miejsce w tabeli Konfederacji Wschodniej, lecz ostatecznie zajęła dopiero ósme miejsce w całych rozgrywkach.

Tomsia jest dwukrotną mistrzynią Polski z Chemikiem Police oraz triumfatorką rozgrywek w Korei Południowej. Ma na swoim koncie również Puchar Polski, Superpuchar Włoch i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata. 98-krotnie reprezentowała również biało-czerwone barwy.