EBL: WKS Śląsk Wrocław rozpoczął sezon od zwycięstwa

WKS Śląsk Wrocław wygrał z HydroTruckiem Radom 111:95 w pierwszym meczu sezonu 2019/2020 Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Devoe Joseph z 18 punktami i 5 asystami.

Pierwsze punkty w nowym sezonie Energa Basket Ligi padły z linii rzutów wolnych, a ich autorem był Mathieu Wojciechowski. WKS Śląsk dzięki późniejszej akcji wykończonej przez Aleksandra Dziewę prowadził nawet 9:2. Bardzo aktywny był też Kamil Łączyński i mimo niezłej gry Artura Mielczarka, to wrocławianie zachowywali przewagę. Po 10 minutach było 28:20. W drugiej kwarcie gospodarze mogli liczyć na Wojciechowskiego, a dzięki indywidualnej akcji Torina Dorna odskakiwali na 12 punktów. Trójkami odpowiadali na to Obie Trotter oraz Rod Camphor, ale pomagało to tylko na chwilę. Zespół trenera Andrzeja Adamka wykorzystywał straty przeciwników i po pierwszej połowie wygrywał 59:47.

Od początku trzeciej kwarty wrocławianie wykorzystywali rzuty wolne, a ich prowadzenie błyskawicznie wzrosło do 19 punktów po trafieniu Devoe Josepha. HydroTruck w tej części spotkania nie potrafił nawiązać wyrównanej walki z gospodarzami. Rzut Kamila Łączyńskiego dawał wynik nawet 76:52. Kolejna akcja wykończona przez Torina Dorna sprawiała, że po 30 minutach WKS Śląsk miał 22 punkty przewagi. Ostatnia część meczu niewiele zmieniała, ponieważ ekipa z Radomia nie potrafiła znaleźć sposobu na świetną tego dnia ofensywę rywali. Setny punkt dla gospodarzy zdobył Aleksander Dziewa i zwycięstwo nie było już zagrożone. Ostatecznie wrocławianie wygrali na inaugurację 111:95.

Śląsk Wrocław - HydroTruck Radom 111:95 (28:20, 31:27, 32:22, 20:26)

Śląsk Wrocław: Devoe Joseph 18, Torin Dorn 17, Aleksander Dziewa 16, Kamil Łączyński 15, Maciej Wojciechowski 15, Michał Gabiński 12, Andrew Chrabascz 10, Clayton Custer 5, Michał Jodłowski 3, Jakub Musiał 0, Tomasz Żeleźniak 0

HydroTruck Radom: Carl Lindbom 22, Obie Trotter 21, Artur Mielczarek 13, Adrian Bogucki 12, Marcin Piechowicz 9, Filip Zegzuła 6, Daniel Wall 5, Efe Uwadiae-Odigie 4, Rod Camphor 3, Aleksander Lewandowski 0