Heynen: Zbyt wielu graczy nie było w stanie pomóc drużynie

- Czasami, kiedy nie idzie drużynie, niektórzy zawodnicy muszą Ci pomóc. W tym meczu było trudno kogoś takiego znaleźć. Mieliśmy zbyt wielu zawodników, którzy nie byli w stanie pomóc zespołowi. To dla nas dobra lekcja - powiedział Vital Heynen po przegranym meczu ze Słowenią 1:3 w półfinale siatkarskich mistrzostw Europy.

Marcin Lepa: Moim zdaniem graliśmy źle od samego początku. Męczyliśmy się w ataku, gdzie mieliśmy dwadzieścia osiem procent skuteczności. To był powód porażki?

Vital Heynen: Musimy być sprawiedliwi. Zaczęliśmy ten mecz dobrze, od prowadzenia 9:5 i wtedy zaczęliśmy popełniać błędy. Zgodzę się, że przez dwa sety atakowaliśmy źle. Ostatni set był jedynym, w którym dobrze zagrywaliśmy. Ciężko jest teraz mówić konkretnie co zawiodło. Czasami, kiedy nie idzie drużynie, niektórzy zawodnicy muszą Ci pomóc. W tym meczu było trudno kogoś takiego znaleźć. Mieliśmy zbyt wielu zawodników, którzy nie byli w stanie pomóc zespołowi. To dla nas dobra lekcja. Zgodzę się, że nie graliśmy dobrze, ale mimo to, nadal byliśmy blisko.

Wydaje mi się, że atmosfera w hali też miała wpływ na zawodników.

Oczywiście, ale musimy być ponad tym. Nie chcę używać tego jako wymówki. Popełniliśmy zbyt wiele błędów w ataku, na zagrywce. Te wszystkie małe rzeczy złożyły się w całość. Wciąż musimy pracować, aby być lepszym w bloku i obronie. To jedyne rozwiązanie, kiedy indywidualności nie mają swojego dnia.