Polska - Słowenia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Mistrzostwa Europy wkroczyły w decydującą fazę. Reprezentacja Polski w czwartek stanie do walki o awans do wielkiego finału turnieju. Rywalem będą współgospodarze ze Słowenii, którzy niejednokrotnie eliminowali Biało-Czerwonych z rozgrywek. Czy tym razem podopieczni Vitala Heynena będą górą? Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Słowenia na Polsatsport.pl.

Polscy siatkarze rozegrali już siedem spotkań podczas czempionatu Starego Kontynentu i ani razu nie napotkali jeszcze na poważny opór ze strony rywali. Inaczej ma być w półfinale, gdzie mistrzowie świata zmierzą się ze Słowenią.

 

Podopieczni Alberto Giulianiego w fazie grupowej dwukrotnie rozczarowali swoich kibiców. Najpierw sensacyjnie przegrali z Macedonią Północną 1:3, a potem ulegli Rosji 3:0. W najważniejszym momencie pokusili się jednak o sprawienie niespodzianki. W ćwierćfinale po raz kolejny stanęli w szranki ze Sborną, lecz tym razem pokonali faworyzowanego rywala.

 

Ogromnym atutem Słoweńców będzie własny obiekt i wsparcie kibiców. Sam szkoleniowiec drużyny przyznał, że fani zgotują Polakom piekło. Nasi siatkarze są jednak przyzwyczajeni do gry przy pełnych trybunach, więc nie powinno sprawić im to problemu.

 

- Mamy tylu doświadczonych zawodników, którzy rozegrali tyle takich meczów, że nie sądzę, aby dwanaście tysięcy słoweńskich kibiców wpłynęło na naszą grę. Na pewno Słoweńcy będą się czuli lepiej, ale my nie będziemy czuli się gorzej - ocenił rozgrywający Marcin Komenda.

 

Polacy nie mają najlepszych wspomnień z ostatnich dwóch edycji mistrzostw Europy właśnie przez Słoweńców. Za każdym razem to oni eliminowali naszych siatkarzy z rozgrywek kolejno w ćwierćfinale (2015) i w barażach o ćwierćfinał (2017). Czy tym razem Biało-Czerwoni nie pozwolą wyrwać sobie awansu do dalszej, ostatniej fazy rozgrywek?

 

Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Słowenia od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze