Puchar Polski: Trudna przeprawa Piasta w Skierniewicach... mimo pięciu bramek

Mistrz Polski Piast Gliwice w meczu pierwszej rundy Totolotek Pucharu Polski podejmował trzecioligową Unię Skierniewice. Piłkarze ze Śląska wygrali 5:1 po dogrywce, ale rywal postawił przedstawicielowi PKO Ekstraklasy trudne warunki.

Już w piątej minucie meczu giwiczanie objęli prowadzenie. Gola dla mistrza Polski strzelił Tiago Alves. Portugalczyk dopadł do piłki w polu karnym, następnie przerzucił ją nad bramkarzem i dopełnił formalności umieszczając futbolówkę w bramce z bliskiej odległości.

Bramka rozzłościła gospodarzy, którzy zaczęli atakować bramkę Jakuba Szmatuły. Przeważnie próbowali przemieścić się pod pole karne gości prostymi środkami, czyli dośrodkowaniami oraz wrzutkami ze stałych fragmentów gry, jednak obrońcy skutecznie wybijali piłkę. Okazję na zdobycie bramki w 51. minucie miał Michał Wrzesiński, ale znakomitym refleksem popisał się Szmatuła.

Starania gospodarzy nie poszły na marne. W 62. minucie wyrównującego gole strzelił Dawid Przezak. Napastnik wykorzystał błąd obrońcy, przechwycił piłkę i następnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Po stracie bramki podopieczni Waldemara Fornalika ruszyli na bramkę gospodarzy, jednak wynik do końca regulaminowego czasu się nie zmienił i zawodników czekała dogrywka.

W 100. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Bartosz Rymaniak, a piłkę do siatki skierował Tom Hateley. To nie był koniec bramek... Gola w 105. minucie strzelił Jakub Holubek. Piłkarz wykorzystał zamieszanie pod bramką Unii i precyzyjnie uderzył obok bezradnego Mikołaja Smyłka. Unia straciła jeszcze dwie bramki. W 108. minucie Gerard Badia wykorzystał rzut karny, a w 117. minucie zdobył bramkę z gry.

Unia Skierniewice - Piast Gliwice 1:5 po dogrywce (0:1, 1:1)

Bramki: Przezak 62 - Alves 5, Hateley 100, Holubek 105, Badia 108 (k), 117

Unia Skierniewice: Mikołaj Smyłek - Jarosław Szyc, Paweł Czarnecki, Hubert Gutkowski (97. Mateusz Stępień), Jakub Górski - Marcin Pieńkowski (70. Kacper Karasek), Patryk Bojańczyk, Hubert Przybycień (108. Maciej Nalej), Michał Wrzesiński, Rafał Parobczyk (102. Bartosz Bujalski) - Dawid Przezak

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Bartosz Rymaniak, Tomas Huk, Marcin Pietrowski, Jakub Holubek - Remigiusz Borkała (67. Sebastian Milewski), Patryk Sokołowski, Tomasz Jodłowiec (78. Tom Hateley), Aleksander Jagiełło (67. Gerard Badia) - Tiago Alves, Patryk Tuszyński (101. Piotr Parzyszek)

Żółte kartki: Szyc - Huk, Holubek, Rymaniak