Typy ekspertów Polsatu Sport na sezon Energa Basket Ligi

Koszykówka

Adam Romański, Rafał Juć, Marcin Muras i Tomasz Jankowski typują, kto wygra Energa Basket Ligę, kto z niej spadnie, kto zostanie trenerem roku i jakich zawodników warto oglądać w transmisjach. Sezon rozpoczyna się w czwartek 26 września, transmisje w stacjach sportowych Polsatu.

Eksperci i komentatorzy Polsatu Sport podali swoje typy w programie #StudioAdRom Max na YouTube. Odpowiadali na pięć pytań. 

 

Kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2020?

 

Wszyscy zgodnie wytypowali Anwil Włocławek. Dotychczasowy mistrz Polski jeszcze się wzmocnił i siłę pokazał w środowym meczu o Superpuchar Polski, gromiąc BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

 

Kto może powalczyć z faworytem o mistrzostwo?

 

Eksperci typowali od jednej do trzech innych drużyn. We wszystkich głosach pojawiał się Polski Cukier Toruń, ale są i zaskoczenia.

 

Kto spadnie z Energa Basket Ligi?

 

Do pierwszej ligi spada jedna, ostatnia, 16. drużyna EBL po sezonie zasadniczym. Prawie jednogłośnie wskazany został zespół Polpharmy Starogard Gdański.

 

Kto zostanie trenerem roku, a który szkoleniowiec zostanie zwolniony jako pierwszy?

 

Skoro najmocniejszy ma być Anwil Włocławek, to jego trener Igor Milicić zebrał tu najwięcej głosów. Tym bardziej, że rok temu po sezonie zasadniczym ani jeden trener na niego nie głosował. Ale tym razem jest też jeden głos, że trenerem roku zostanie kto inny.

 

Jakie trzy gwiazdy polecamy do obejrzenia w transmisjach?

 

Tutaj wybór był spory, ale wszyscy eksperci zapraszają zwłaszcza na mecze Anwilu Włocławek, gdzie efektownie powinni grać Tony Wroten i Ricky Ledo. Ale ciekawych zawodników w Energa Basket Lidze jest więcej… A w sezonie 2019/2020 na sportowych antenach Polsatu będzie można obejrzeć aż cztery mecze z ośmiu rozgrywanych w każdej kolejce Energa Basket Ligi, więc ciekawych akcji w wykonaniu gwiazd na pewno nie zabraknie.

 

Cały materiał wideo z typami komentatorów i ekspertów Polsatu Sport - i z uzasadnieniem - można obejrzeć w #StudioAdRom Max na YouTube [TUTAJ]. 


Transmisje 1. kolejki Energa Basket Ligi:


czwartek 26 września, godz. 17.30, Polsat Sport Extra: WKS Śląsk Wrocław - HydroTruck Radom
piątek 27 września, godz. 17.30, Polsat Sport Extra: GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza
sobota 28 września, godz. 12.30, Polsat Sport: PGE Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia
niedziela 29 września, godz. 12.30, Polsat Sport: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Enea Astoria Bydgoszcz

AR, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze