W Kielcach rozpoczęła się budowa stadionu lekkoatletycznego

Inne
W Kielcach rozpoczęła się budowa stadionu lekkoatletycznego
fot. PAP

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się w Kielcach budowa stadionu lekkoatletycznego, który powstanie na terenie Kampusu Politechniki Świętokrzyskiej. Całkowita wartość inwestycji wyniesie około 15 mln zł, z czego 7,5 mln zł to dofinansowanie z ministerstwa sportu.

Kompleks stadionu lekkoatletycznego składał się będzie z głównego boiska o nawierzchni z trawy sztucznej i wymiarach 68x105m, sześciotorowej bieżni o długości 400 m, ośmiotorowej do biegów sprinterskich, skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoku wzwyż oraz skoku o tyczne, jak również rzutni do pchnięcia kulą. Będzie także boisko do badmintona oraz możliwość lokalizacji boiska do siatkówki i kortu tenisowego. Trybuny liczyć będą 400 miejsc i będą częściowo zadaszone.

 

„Z tego obiektu będą mogli korzystać sportowcy uprawiający wiele dyscyplin. Jestem przekonana, że ten kompleks będzie jednym z najważniejszych ośrodków sportowych w stolicy regionu świętokrzyskiego. Obiekt położony jest obok hali sportowej, więc będzie takim komplementarnym elementem tego centrum sportowego” – powiedziała przed symbolicznym wbiciem łopaty wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

 

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Wiesław Trąmpczyński podkreślił, że kompleks sportowy będzie dostępny nie tylko dla studentów tej uczelni. „Będzie dostępny dla całego środowiska akademickiego, przede wszystkim dla studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, dla szkół i mieszkańców – w zasadzie dla wszystkich, którzy będą chcieli z niego korzystać. Mam nadzieję, że będzie to obiekt w pełni wykorzystany” – powiedział rektor.

 

Dyr. Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej Stanisław Hojda zaznaczył, że taki campus uniwersytecki, jaki będzie miała kielecka uczelnia po zakończeniu tej inwestycji, powinien być normą społeczną. „Obiekty dydaktyczne, akademiki, inna infrastruktura, hala sportowa i stadion. Budowa takich kompleksów sportowych to nasz obowiązek. Mam nadzieję, że młodzież będzie chętnie z tego wszystkiego korzystała i się rozwijała” – zaznaczył Hojda.

 

Całkowita wartość inwestycji wyniesie około 15 mln zł, z czego 7,5 mln zł to dofinasowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace maja potrwać około 10 miesięcy.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze