Błąd na wagę kluczowego punktu dla Słowenii. Heynen ruszył do sędziów!

Półfinałowe starcie na siatkarskich mistrzostwach Europy pomiędzy reprezentacjami Polski oraz Słowenii dostarczyło wiele emocji. Do sporej kontrowersji doszło w pierwszym secie, kiedy to sędziowie nie dopatrzyli się czterech odbić po stronie naszych adwersarzy, w konsekwencji zdobywając bardzo ważny punkt dla losów całej rywalizacji.

Do zamieszania doszło w premierowej partii przy stanie 20:17 dla Biało-Czerwonych. Dawid Konarski nie wykorzystał przechodzącej piłki, ale jeden ze Słoweńców dotknął ją. Następnie gospodarze czwartkowego starcia wyprowadzili akcję na wagę zdobycia punktu.

Tuż po zakończonej akcji do arbitrów z pretensjami ruszyli nasi siatkarze oraz Vital Heynen, którzy wyraźnie sygnalizowali cztery odbicia po stronie Słoweńców. Po sporym zamieszaniu oraz dyskusjach, rozjemcy tego spotkania postanowili jednak podtrzymać decyzję na korzyść naszych rywali. Jak się później okazało, miało to bardzo duży wpływ dla dalszych losów rywalizacji. Słowenia odrobiła straty i wygrała pierwszego seta, a później cały mecz 3:1 i awansowała do finału mistrzostw Europy.