Polak najszybsze okrążenie na torze w Soczi pokonał w 1.38,670. To wynik o 4,208 s gorszy od czasu Leclerca. Przedostatni był reprezentant gospodarzy Daniił Kwiat (Toro Rosso), który z powodu awarii bolidu jeździł tylko przez niecałe pół godziny.
 
Pod koniec sesji na jednym z zakrętów bolid Kubicy obrócił się i wypadł z toru. Nie doszło jednak do zderzenia, więc Polak mógł kontynuować jazdę.
 
Drugi wynik miał Holender Max Verstappen (Red Bull), który był wolniejszy od Leclerca o 0,082 s. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano zwycięzcę z Singapuru z ubiegłego tygodnia Niemca Sebastiana Vettela (Ferrari) oraz kierowców Mercedesa - Fina Valtteriego Bottasa i broniącego tytułu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona.
 
Hamilton jest liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 296 punktów. Drugi jest Bottas - 231, a kolejne miejsca zajmują Leclerc i Verstappen - po 200 oraz Vettel - 194.
 
W piątek odbędzie się jeszcze drugi trening, w sobotę - trzecia sesja oraz kwalifikacje. Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 13.10 polskiego czasu.