Kadziewicz: Skandalem jest, że Nowakowski nie dostał ani jednej piłki do ataku

Siatkówka

Niedługo po zakończonym meczu półfinałowym na siatkarskich mistrzostwach Europy pomiędzy Słowenią i Polską, wygranym przez tych pierwszych 3:1, Marcin Lepa, Jerzy Mielewski oraz Łukasz Kadziewicz na kanale "Prawda Siatki" podsumowali występ Biało-Czerwonych. Odnieśli się m.in. do postawy Piotra Nowakowskiego, który... nie dostał ani jednej piłki do ataku.

To sprawiło, że ciężko było wystawić notę dla doświadczonego siatkarza. - Według mnie najtrudniej ocenić tego siatkarza. Dziewięć zagrywek, jeden punkt i jeden blok, zero oddanych ataków przez cztery sety. Dla mnie nota dla "Pita" to "6", czyli wyjściowa, bo nie zasługuje według mnie na żadną ocenę - zaznaczył Marcin Lepa.

 

Łukasz Kadziewicz zapytany czy w swojej karierze doświadczył podobnej sytuacji, odpowiedział w dobitny sposób.

 

- Piotr Nowakowski jest o głowę lepszym środkowym ode mnie, ale ma taki rys charakterologiczny, że potrafi to przełknąć. Ja byłem psychopatą i po secie, w którym miałem zero w ataku, to choćby nawet rozgrywający miał na to inny plan, to lepiej dla atmosfery na boisku, kiedy ja pomogę troszeczkę w tym ataku. Dookoła Piotra buduje się dużo, bo się do niego skacze. Jeżeli jednak środkowy ma zero w ataku, to jest to pomyłka taktyczna rozgrywającego - stwierdził ekspert Polsatu Sport.

 

WYNIKI I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019

 

Dyskusja o Piotrze Nowakowskim w załączonym materiale wideo. Cały odcinek "Prawdy Siatki" tutaj.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze