ME siatkarzy: Czarterem po medal. Polacy dotarli do Paryża

Siatkówka
ME siatkarzy: Czarterem po medal. Polacy dotarli do Paryża
fot. CyfraSport

Tym razem obyło się bez problemów. Reprezentacja Polski, która we wtorek padła ofiarą strajku słoweńskich linii lotniczych, tym razem zmieniła miejsce pobytu bez problemów. Biało-Czerwoni w piątek zameldowali się w Paryżu, gdzie w sobotę powalczą o brązowy medal mistrzostw Europy.

Bolesna porażka ze Słowenią w półfinale ME (1:3) oznacza dla podopiecznych Vitala Heynena walkę o trzecie miejsce turnieju. Niewygodny rywal dał się więc Polakom we znaki raz jeszcze: Polacy odpadli ze Słoweńcami na trzech kolejnych mistrzostwach Europy.
 
EuroVolley rozgrywany jest w czterech krajach, a w piątek nasi siatkarze zameldowali się już w trzecim podczas swojej przygody z turniejem. Kilka godzin po zakończeniu spotkania 1/2 finału czekał ich kolejny lot - tym razem do Paryża, gdzie odbędą się mecze o medale. Jerzy Mielewski doniósł, że tym razem reprezentanci Polski odbyli lot bez żadnych problemów. Aby uniknąć powtórki z rozgrywki, zdecydowano się na lot czarterem rumuńskiego Carpathia Airlanes.
 
 
Półfinał rozgrywany był w Lublanie, która okazała się podwójnie pechowa. W dniu lotu do Słowenii, Polacy zmierzyli się ze strajkiem tamtejszych linii lotniczych, a ich transport został znacznie opóźniony. Z pomocną ręką wyszedł polski rząd, który wysłał po Biało-Czerwonych swój samolot. Podopieczni Heynena dotarli do miejsca spotkania z kilkugodzinnym opóźnieniem, co zaburzyło proces przygotowań do półfinału.
 
W Paryżu odbędą się trzy pozostałe spotkania ME. W piątek Serbia zagra z Francją o awans do finału, w sobotę Polacy zagrają o brąz z przegranym piątkowej pary, a w niedzielę czeka nas wielki finał z udziałem Słowenii.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie