ME siatkarzy 2019: Polscy kibice liczyli na finał, ale wciąż wspierają reprezentację

Siatkówka
ME siatkarzy 2019: Polscy kibice liczyli na finał, ale wciąż wspierają reprezentację
fot. Cyfrasport

Kibice, którzy w Paryżu będą z trybun wspierać polskich siatkarzy podczas meczu o brązowy medal mistrzostw Europy z Francuzami, liczyli na to, że biało-czerwoni wystąpią w finale tej imprezy. Zapewnili jednak, że i tak będą nadal dopingować podopiecznych Vitala Heynena.

W porównaniu z półfinałem w Lublanie mistrzowie świata w rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu będą mogli liczyć na dużo większe liczbowo grono sympatyków na trybunach. Wokół hali Bercy krąży sporo osób ubranych w biało-czerwone stroje. Na jednym ze stoisk sprzedawane są także różne gadżety w tych barwach.
 
"Powiem szczerze, że nastawiłam się na finał i to na niego pierwotnie kupiłam bilet. Gdy okazało się, że nasi siatkarze zagrają w meczu o brąz, to w nocy zmieniłam rezerwację. Może i jest lekkie rozczarowanie, ale i tak będę nadal z drużyną. Czasem oglądam mecze w internecie, a teraz po raz pierwszy pojawiła się szansa, bym obejrzała jej grę na żywo. Trzymam kciuki, by wygrali i zdobyli medal, ale dla mnie samą nagrodą będzie już to, że wysłucham w takich okolicznościach hymnu. To będzie bardzo emocjonujący moment" - relacjonowała mieszkająca na co dzień w stolicy Francji pani Wioletta.
 
Do Paryża dotarła także pięcioosobowa grupa Polaków pracujących w Holandii.
 
"Paradoksalnie, gdy nasz zespół grał w tym kraju, to nie byliśmy w stanie dotrzeć na mecze. Postanowiliśmy to teraz nadrobić. Byliśmy przygotowani na każdy wariant, bo kupiliśmy wejściówki i na mecz o brąz i na finał. Wierzymy, że Polacy ograją Trójkolorowych" - zapewnili.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze