WTA w Pekinie: Porażka Rosolskiej po zaciętym meczu deblistek

Alicja Rosolska i Australijka Storm Sanders odpadły w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Pekinie (z pulą nagród 8,285 mln dol.). W sobotę, po bardzo wyrównanym meczu, przegrały z rozstawionymi z "siódemką" Australijką Samanthą Stosur i Chinką Shuai Zhang 6:4, 3:6, 8-10.

Mecz był bardzo wyrównany i obfitował w przełamania serwisów. W pierwszym secie, który trwał 39 minut, aż pięciokrotnie gema wygrywała para przyjmująca podania. Jako pierwsze uczyniły to Rosolska i Sanders, wychodząc na prowadzenie 2:1. Rywalki natychmiast odpowiedziały przełamaniem. Identyczna sytuacja miała miejsce, gdy Polka i Australijka zdobyły przewagę 4:3. Po chwili znów był remis, ale w kolejnym gemie Stosur i Zhang znów przegrały swoje podanie. To był decydujący moment, kolejny gem zakończył bowiem seta.

W drugiej partii też doszło do pięciu przełamań, tym razem jednak już w pierwszym gemie dokonały tego rywalki Rosolskiej i Sanders. I odpowiedź też była natychmiastowa. Po dwóch kolejnych przełamaniach i zwycięstwach pary serwującej zrobiło się 3:3. Od tego momentu gemy wygrywały już tylko Stosur i Zhang, kończąc seta po 36 minutach walki.

W decydującym o losach meczu super tie-breaku, który trwał 13 minut, obie pary ponownie miały kłopoty z wygrywaniem swoich podań, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Przy stanie 7:7 Australijka i Chinka zachowały więcej zimnej krwi, wygrały dwie kolejne piłki, a później wykorzystały drugą piłkę meczową.

W niedzielę w premierowej rundzie singla Magda Linette spotka się z Amerykanką Sloane Stephens, triumfatorką US Open 2017 i finalistką French Open 2018.

W eliminacjach Polka wygrała z inną zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych Kristie Ahn 6:2, 6:1 oraz Brytyjką Heather Watson 6:2, 6:1.

W rankingu światowym Linette zajmuje 42. miejsce, a Stephens jest 15.

Wynik meczu pierwszej rundy gry podwójnej:

Samantha Stosur, Shuai Zhang (Australia, Chiny/7) - Alicja Rosolska, Storm Sanders (Polska, Australia) 4:6, 6:3, 10-8.