EBL: Niespodzianka! Enea Astoria pokonała BM Slam Stal

Enea Astoria udanie powróciła do Energa Basket Ligi! Bydgoszczanie po dogrywce pokonali na wyjeździe BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 94:88.

Początek spotkania należał do beniaminka, który po kontrach Mateusza Zębskiego prowadził 6:2. Później ta przewaga wzrosła nawet do siedmiu punktów po zagraniu A.J. Waltona. Gospodarze mieli problemy z konstruowaniem swoich akcji ofensywnych, a po trafieniach z dystansu Michała Aleksandrowicza prowadzenie Enea Astorii wzrosło aż do 13 punktów! Po 10 minutach goście wygrywali 28:12. Sytuację starał się w drugiej kwarcie zmienić Jay Threatt, dodatkowo akcje pod koszem zaczął kończyć Yancy Gates. Po kolejnej akcji rozgrywającego BM Slam Stal zbliżyła się już na zaledwie trzy punkty! Rzut Michała Chylińskiego sprawił, że ekipa trenera Artura Gronka po pierwszej połowie prowadziła, ale tylko 37:35.

Zaraz na początku trzeciej kwarty ostrowianie doprowadzili do wyrównania. Enea Astoria odpowiadała trójkami Michała Nowakowskiego oraz Mateusza Zębskiego i ciągle utrzymywała małą przewagę. Dopiero później - dzięki trójce w kontrze Jakuba Garbacza - to gospodarze wyszli na prowadzenie. Nie trwało to jednak długo - Dorian Szyttenholm oraz Kris Clyburn ustawili wynik po 30 minutach na 61:57 dla drużyny z Bydgoszczy. W czwartej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego starał się poprawiać defensywę i powoli przejmował inicjatywę. Trójka Pauliusa Dambrauskasa dawała sześć punktów przewagi. Michał Chyliński po raz kolejny starał się zmieniać sytuację, ale gospodarze mieli więcej opcji w ataku. Enea Astoria nie zamierzała się jednak poddawać, a trafienie Waltona oznaczało… remis! Obie drużyny mogły wygrać w podstawowym czasie gry, ale nie trafiały i o wyniku musiała zadecydować dogrywka.

W dodatkowym czasie gry kibice nadal oglądali wyrównane widowisko. W końcówce ważne rzuty wolne trafiali A.J. Walton oraz Michał Chyliński, a to wyprowadzało Enea Astorię na trzy punkty prowadzenia. Końcówka była bardzo zacięta, ale to kolejne rzuty wolne sprawiły, że ostatecznie to bydgoszczanie zwyciężyli 94:88.

20 punktów dla gości rzucił Michał Chyliński. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Paulius Dambrauskas z 24 punktami i 7 zbiórkami.