Emocjonalne przemówienie Heynena do polskich siatkarzy w szatni (WIDEO)

Siatkówka

Vital Heynen doprowadził polskich siatkarzy do kolejnego medalu wielkiej imprezy. Tym razem reprezentacja Polski sięgnęła po brąz mistrzostw Europy. Po wygranej nad Francją selekcjoner spotkał się ze swoimi podopiecznymi w szatni i w długim przemówieniu podsumował turniej rozgrywany w czterech krajach. Nie zabrakło emocji i wzruszających chwil...

Przemówienie rozpoczęło się jednak dość zaskakująco, bo od słów: "Jestem złym trenerem". Poniżej dalsza część przemowy trenera polskiej kadry:

 

"To trudna sytuacja, bo wiem, że powinienem być teraz bardzo zadowolony, ale nie jestem. Nie umiem przegrywać. Gdy można wygrać złoto, moim celem zawsze jest wygrać złoto. Z drugiej strony - zobaczcie co mamy. Zrobiliście to, o co was prosiłem. To była bardzo dobra reakcja.

 

Zaczęliście ten mecz beznadziejnie. Było 9 do 4 dla nich. Ale wciąż walczyliście i to było bardzo dobre. Ta walka to było najważniejsze w tym meczu.

 

Potem ktoś mi wysłał wiadomość: "zdobyliście trzeci medal w ciągu roku". Nawet nie minął chyba jeszcze rok, w każdym razie w ciągu 12 miesięcy wygraliśmy trzy medale.

 

Za kilka tygodni będziemy z tego bardzo zadowoleni. Potwierdziliśmy, że jesteśmy czołową drużyną.

 

Lekcja z meczu ze Słowenią pomoże nam w przyszłym roku, aby nie popełnić już takich błędów na najważniejszej imprezie.

 

Nie wiem jak zamierzacie świętować, ale powinniście... może część z was wypije kilka piw, drinków czy szampana. Może ty, Fabian - bo wyglądasz jakbyś chciał więcej. To ważne by świętować.

 

Wygraliście brąz, panowie. Gratulacje."

psl, rsz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze