Eredivisie: Powtórka z poprzedniego sezonu w meczu PSV Eindhoven z PEC Zwolle

PSV Eindhoven bez problemów dopisało sobie kolejne trzy punkty. W 8. kolejce Eredivisie rozbiło na wyjeździe PEC Zwolle 4:0. Co ciekawe, identycznym wynikiem zakończyło się także poprzednie spotkanie tych drużyn.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 39. minuty. Wynik otworzył Pablo Rosario, popisując się precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki zza pola karnego. Po przerwie swoją bramkę zdobył także Malen. Było to jego ósme trafienie w tym sezonie, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Trener Mark van Bommel miał tego dnia nosa do zmian. W drugiej połowie prowadził na boisko Ritsu Doana i Ericka Gutierreza. Obaj wpisali się na listę strzelców

W kwietniu tego roku PSV Eindhoven także wygrało 4:0. Dwa gole strzelili Luuk de Jong, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Steven Bergwijn i Malen.

PEC Zwolle - PSV Eindhoven 0:4 (0:1)

Bramki: Pablo Rosario 39, Donyell Malen 68, Ritsu Doan 72, Erick Gutierrez 90+4