Fortuna 1 Liga: Niemoc Odry i Zagłębia wciąż trwa

Spotkanie 11. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Odrą Opole i Zagłębiem Sosnowiec miało dać szansę jednym bądź drugim na przerwanie złej passy meczów bez zwycięstwa. Oba zespoły muszą jednak zadowolić się remisem 1:1. Większy niedosyt panuje z pewnością w ekipie opolskiej, która nie wykorzystała gry w przewadze oraz rzutu karnego w samej końcówce.

Przypomnijmy, że opolanie przed tym spotkaniem byli jedynym zespołem, który nie miał na swoim koncie ligowego zwycięstwa. W dziesięciu konfrontacjach piłkarze ze stolicy polskiej piosenki zanotowali zaledwie trzy remisy i ponieśli aż siedem porażek. Z tego tytułu zamykali stawkę na zapleczu PKO Ekstraklasy. Lepiej, chociaż niewiele lepiej spisywali się do tej pory sosnowiczanie, którzy odnieśli trzy triumfy, będąc jednak tuż nad strefą spadkową.

W poprzednim sezonie zawodnicy Zagłębia byli w stanie wygrać u siebie z Odrą skromnie 1:0, aby w Opolu zremisować 1:1. W ubiegłotygodniowej kolejce opolanie przegrali w Głogowie z Chrobrym 2:3, natomiast Zagłębie w tym samym czasie musiało uznać wyższość na własnym boisku GKS-owi 1962 Jastrzębie 2:4. W innych nastrojach jedni i drudzy kończyli zmagania w 1/32 Totolotek Pucharze Polski. Odra niespodziewanie pokonała Arkę Gdynia 1:0 i awansowała do kolejnej rundy, podczas gdy sosnowiczanie wysoko przegrali z ŁKS-em Łódź 0:3 i odpadli z dalszej fazy zmagań.

W pierwszej połowie kibice na stadionie miejskim w Opolu oglądali tylko jedno trafienie, autorstwa Fabiana Piaseckiego z ekipy gości, który zapisał się na liście strzelców w 32. minucie.

Opolanie odpowiedzieli w pierwszych minutach drugiej połowy, kiedy to do remisu doprowadził Dawid Blanik.

Sporo działo się w samej końcówce rywalizacji. Najpierw w 87. minucie sędzie podyktował rzut karny, a drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ukrainiec z Sosnowca, Stanislav Bilenkyi. Do jedenastki podszedł Szymon Skrzypczak, lecz nie był w stanie umieścić piłki w siatce. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, co sprawia, że Odra wciąż pozostaje bez zwycięstwa w Fortuna 1 lidze, natomiast Zagłębie nadal jest nad strefą spadkową z takim samym dorobkiem dwunastu punktów, co Wigry Suwałki.

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
Bramki: Dawid Blanik 52 - Fabian Piasecki 32

Odra: Kacper Rosa - Tomas Mikinić, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Bartłomiej Wdowik - Dawid Błanik (79. Franciszek Wróblewski), Miłosz Trojak, Martin Adamec, Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus (72. Patryk Janasik) - Hubert Sobol (73. Szymon Skrzypczak)

Zagłębie: Matko Perdijić - Dawid Ryndak, Piotr Polczak,  Rafał Grzelak, Wojciech Słomka - Mateusz Szwed (90. Jakub Sinior), Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk (90. Tomasz Nawotka), Szymon Pawłowski, Stanisław Biłeńkyj - Fabian Piasecki (67. Błażej Radwanek)

Żółte kartki: Adamec - Słomka, Biłeńkyj

Czerwona kartka: Biłeńkyj (86, za drugą żółtą).