MP w kolarstwie torowym: Błysk Rudyka i Kuczyńskiego

Inne
MP w kolarstwie torowym: Błysk Rudyka i Kuczyńskiego
fot. Cyfrasport

Mateusz Rudyk obronił na torze kolarskim w Pruszkowie tytuł mistrza Polski w sprincie oraz z kolegami ze Stali Grudziądz w sprincie drużynowym. W keirinie musiał jednak uznać wyższość weterana, 34-letniego Kamila Kuczyńskiego.

- Sobotni finał keirinu oglądaliśmy z otwartymi ustami, bo poziom był niesamowity. Urządzenia na rowerach kolarzy zarejestrowały prędkość 78 km/h. Wielkie brawa dla Kamila, który w ostatniej chwili wystawił koło Mateuszowi i wygrał - powiedział trener Rudyka Igor Krymski.

 

W niedzielę Rudyk zrewanżował się Kuczyńskiemu, pokonując go w finale sprintu 2:0. W marcu na tym samym obiekcie zawodnik z Grudziądza zdobył w tej konkurencji brązowy medal mistrzostw świata.

 

Zawody były wyjątkowe dla Adriana Teklińskiego. W piątek były mistrz świata w scratchu zdobył złoty medal w drużynowym wyścigu na 4 km na dochodzenie, a ponadto... został ojcem.

 

"Witaj synku na świecie. Dobrze, że tor kolarski w Pruszkowie jest 300 metrów od szpitala. Mogłem między karmieniem i drzemką wyskoczyć i razem z chłopakami dać czadu!" - napisał na Facebooku.

 

Trwające trzy dni mistrzostwa doszły do skutku, choć istniało niebezpieczeństwo, że trzeba będzie je odwołać z powodu zadłużenia Polskiego Związku Kolarskiego.

 

"W dniu 27.09.2019 r. wierzyciel Mostostal Puławy na prośbę Zarządu PZKol odstąpił od zajęcia komorniczego maszyn startowych oraz sprzętu do pomiaru czasu. Dzięki temu obecnie trwające na torze Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane zgodnie z harmonogramem" - informował w piątek PZKol.

 

Wyniki:
   
   mężczyźni
   
      sprint
   1. Mateusz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)
   2. Kamil Kuczyński (GK Piast Szczecin)  
   3. Rafał Sarnecki (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)  
   
      sprint drużynowy
   1. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz I  
      (Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki)
   2. Grupa Kolarska Piast Szczecin         
      (Maciej Bielecki, Mateusz Miłek, Krzysztof Patora)
   3. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz II
      (Adrian Tekliński, Bartosz Rudyk, Mateusz Lipa)
   
      keirin
   1. Kamil Kuczyński (GK Piast Szczecin)  
   2. Mateusz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)
   3. Rafał Sarnecki (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)  
   
      1 km ze startu zatrzymanego
   1. Krzysztof Maksel (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)   1.00,952 
   2. Rafał Sarnecki (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)     1.02,149
   3. Kamil Kuczyński (GK Piast Szczecin)                     1.03,008 
   
      scratch
   1. Miłosz Mielczarek (KS Społem Łódź)
   2. Damian Sławek (Cartusia Kartuzy Bike Atelier)    
   3. Wojciech Pszczolarski (Tufo Pardus Prostejov)                                  
   
      wyścig punktowy
   1. Alan Banaszek (Caja Rural)                         83 pkt
   2. Wojciech Pszczolarski (Tufo Pardus Prostejov)      65
   3. Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)   60
   
      wyścig eliminacyjny
   1. Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)   
   2. Alan Banaszek (Caja Rural)                         
   3. Szymon Potasznik (KTK Kalisz)
   
      madison
   1. Daniel Staniszewski (Pogoń Puławy), Filip Prokopyszyn (Tarnovia Tarnowo Podg.)  46 pkt
   2. Damian Sławek (Cartusia Kartuzy), Wojciech Pszczolarski (Tufo Pardus Prostejov) 30
   3. Kamil Taczyński, Dawid Migas (obaj ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)           2
   
      omnium
   1. Damian Sławek (Cartusia Kartuzy Bike Atelier)      145 pkt
   2. Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)   134
   3. Wojciech Pszczolarski (Tufo Pardus Prostejov)      133
   
      4 km ind. na dochodzenie
   1. Wojciech Ziółkowski (NTS Spectrumbike-Elmar)     4.21,27
   2. Damian Sławek (Cartusia Kartuzy Bike Atelier)    4.31,50
   3. Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)   
   
      4 km druż. na dochodzenie
   1. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz         4.09,718
      (Adrian Tekliński, Bartosz Rudyk, Dawid Migas, Łukasz Michalski) 
   2. Cartusia Kartuzy Bike Atelier              4.11,296
      (Wojciech Cieniuch, Kacper Wiszniewski, Damian Sławek, Nikodem Grzenkowicz)
   3. Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne   
      (Adrian Mrówka, Jan Łamaszewski, Mateusz Kostanski, Filip Prokopyszyn)
   
   kobiety
   
      sprint
   1. Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)
   2. Marlena Karwacka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)
   3. Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)
   
      sprint drużynowy
   1. BCM Nowatex Ziemia Darłowska              
      (Marlena Karwacka, Nikola Sibiak)
   2. Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne   
      (Julita Jagodzińska, Aleksandra Tołomanow)
   3. KS Społem Łódź                            
      (Paulina Petri, Natalia Wężyk) 
   
      keirin
   1. Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)
   2. Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)
   3. Marlena Karwacka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)               
   
      500 m ze startu zatrzymanego
   1. Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)   35,573  
   2. Aleksandra Tołomanow (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) 35,890
   3. Paulina Petri (KS Społem Łódź)                      35,968                              
    
      scratch
   1. Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)
   2. Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)
   3. Łucja Pietrzak (Mat Atom Deweloper Wrocław)          
   
      wyścig punktowy
   1. Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)             58 pkt
   2. Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik)                    45
   3. Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)  39
   
      wyścig eliminacyjny
   1. Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)
   2. Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)
   3. Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik)                
   
      madison
   1. Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak (Mat Atom Deweloper Wrocław)  41 pkt
   2. Oliwia Majewska, Weronika Humelt (Mat Atom Deweloper Wrocław)    25
   3. Natalia Szymczak, Joanna Golec (UKS TFP Jedynka Kórnik)           4                 
   
      omnium
   1. Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)            143 pkt
   2. Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik)                   128
   3. Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)          125   
    
      3 km ind. na dochodzenie
   1. Justyna Kaczkowska (Mat Atom Deweloper Wrocław)
   2. Łucja Pietrzak (Mat Atom Deweloper Wrocław)     doścignięta
   3. Dominika Bykowska (UKS TFP Jedynka Kórnik)        3.55,810                  
   
      4 km druż. na dochodzenie
   1. TKK Pacific Nestle Fitness Toruń    4.36,413
      (Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Karolina Kumięga, Paulina Pastuszek)
   2. Mat Atom Deweloper Wrocław          4.38,715
      (Oliwia Majewska, Łucja Pietrzak, Weronika Humelt, Justyna Kaczkowska)
   3. UKS TFP Jedynka Kórnik             
      (Natalia Szymczak, Joanna Golec, Karolina Lipiejko, Dominika Bykowska)
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze