MŚ w kajakarstwie górskim: Słaby start Polaków, Tokio ucieka

Inne
MŚ w kajakarstwie górskim: Słaby start Polaków, Tokio ucieka
Fot. PAP

Polscy kajakarze górscy nie zdobyli w niedzielę kwalifikacji olimpijskich w konkurencjach C1 kobiet i K1 mężczyzn w mistrzostwach świata w hiszpańskiej miejscowości La Seu d'Urgell. Klaudia Zwolińska zajęła 20. miejsce, a Michał Pasiut był dopiero 38.

W kanadyjkach kobiet, nowej konkurencji olimpijskiej, po jednej przepustce do Tokio zdobyły przedstawicielki 11 krajów. Ani Zwolińskiej, która dzień wcześniej próbowała swoich sił w K1, ani Aleksandrze Stach nie udało się przebić do tego grona. Tytuł mistrzowski wywalczyła Niemka Andrea Herzog.

 

W K1 mężczyzn kwalifikacje do Tokio przyznawano reprezentantom 18 krajów. Polacy rozczarowali już w piątek, gdy poza półfinałową stawką 40 zawodników znaleźli się aktualny wicemistrz Europy Dariusz Popiela oraz Krzysztof Majerczak. Pasiut pogrzebał swoje szanse w niedzielnym półfinale, w którym dostał aż 52 sekundy kary i wyprzedził tylko dwóch rywali. Mistrzem świata został Czech Jiri Prskavec.

 

Popiela, Pasiut i Majerczak wrócą z La Seu d'Urgell tylko z brązowym medalem, zdobytym w środę w drużynowej rywalizacji w K1, ale to dla nich niewielka pociecha, ponieważ głównego celu nie osiągnęli.

 

Polacy będą mieli jeszcze jedną szansę zdobycia kwalifikacji olimpijskich - w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. W K1 mężczyzn i C1 kobiet do zdobycia będzie tylko jedna przepustka - dla przedstawiciela kraju, który nie wywalczył jej w La Seu d'Urgell.

 

W sobotę kwalifikacje olimpijskie dla Polski zdobyli: w C1 Grzegorz Hedwig oraz w K1 Natalia Pacierpnik.

 

Mistrzostwa zakończą się ok. godz. 16.30 finałem w nieolimpijskiej konkurencji C2 mikst, w której tytułu z Rio de Janeiro będą bronić Aleksandra Stach i Marcin Pochwała.

 

Wyniki:

C1 kobiet
1. Andrea Herzog (Niemcy) 100,52
2. Jessica Fox (Australia) 101,46
3. Nadine Weratschnig (Austria) 106,45
...
20. Klaudia Zwolińska (Polska) odpadła w półfinale
27. Aleksandra Stach (Polska) odpadła w półfinale

 

K1 mężczyzn
1. Jiri Prskavec (Czechy) 84,26
2. David Llorente (Hiszpania) 85,96
3. Joan Crespo (Hiszpania) 87,22
...
38. Michał Pasiut (Polska) odpadł w półfinale
. Dariusz Popiela (Polska) odpadł w eliminacjach
. Krzysztof Majerczak (Polska) odpadł w eliminacjach

KK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze