Fortuna 1 Liga: Eksperci zaskoczeni zwolnieniami trenerów

Piłka nożna

W poniedziałek obowiązki trenera Wigier Suwałki przestał pełnić Adam Fedoruk. Trzy dni wcześniej z Zagłębia Sosnowiec zwolniony został Radosław Mroczkowski, którego zastąpi Dariusz Dudek. Do "trenerskiej karuzeli" w Magazynie Fortuna 1 Ligi odnieśli się stali eksperci Polsatu Sport - Tomasz Łapiński i Janusz Kudyba. Obaj są mocno zaskoczeni tymi decyzjami.

Marcin Feddek: W Fortuna 1 Lidze nie ma kolejnego trenera. Zwolniono Adama Fedoruka z Wigier Suwałki.

 

Tomasz Łapiński: Dowiedziałem się o tym wieczorem i jestem bardzo zaskoczony. Wigry to jest młody zespół, budowany bardzo szybko. Zrobili sporo punktów i decyzja jest zaskakująca.

 

Janusz Kudyba: Podobna była sytuacja trenera Kamila Sochy na początku poprzedniego sezonu. Też zrobił sporo punktów i został z Wigier zwolniony. Zespół jest bardzo młody i nie można od niego zbyt wiele wymagać. Decyzja o zwolnieniu trenera Fedoruka nie jest dobra i nie jest to także dobry moment na takie zmiany.

 

Nie ma też trenera w Sosnowcu, wiemy, że wraca tam Dariusz Dudek. Jego asystentem będzie... Sebastian Dudek.

 

Łapiński: To chyba szukanie powrotu do zestawu, który kiedyś dał Zagłębiu awans do Ekstraklasy. Ale jest takie przysłowie "gdzie kucharek sześć...". Nie wiem, czy teraz nie będzie za dużo Dudków na tych kilkuset metrach kwadratowych.

 

WYNIKI I TABELA FORUTNA 1 LIGI

M. Feddek, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze