MŚ Doha 2019: Czykier nie wystąpił z powodów zdrowotnych

Damian Czykier nie wystartował w poniedziałkowych eliminacjach biegu na 110 m ppł podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Zawodnik Podlasia Białystok zmaga się z kłopotami żołądkowymi. Dzień wcześniej dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki potwierdził, że Czykier z powodu problemów jelitowych znalazł się w szpitalu.

- Sytuacja miała miejsce w sobotę, po badaniach został wypuszczony ze szpitala i noc spędził już w hotelu. Decyzja o tym, czy wystąpi w poniedziałek zapadnie tuż przed rywalizacją - dodał wówczas Kęcki.

Ostatecznie okazało się, że 27-letni zawodnik nie zdołał wrócić do dyspozycji, która pozwoliłaby mu na występ.

Mistrzostwa świata zakończą się 6 października. Dotychczas Polacy wywalczyli jeden medal - srebrny w rzucie młotem zdobyła Joanna Fiodorow.